IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hniezdo (Katarína Ochotnická)16.2.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 167, Komentáre 3

 

1.
„Musíš byť pripravený na všetko. Nezabudni, že to musí vyzerať ako náhoda,“ prehodil George večer pred tým, ako sa to všetko malo začať.
Sedel som pri stole, v šere malej žiarovky. Dlaň mi zohrievala šálka teplého bylinkového čaju. George stál pri šporáku a zohrieval si paradajkovú polievku z konzervy. Všetky doterajšie večery som trávil v podobnom duchu. George si zohrieval polotovar a ja so šálkou v ruke o niečom dumal. Dnešný večer sa ale od tých ostatných odlišoval. Od zajtra sa všetko zmení. Budem hrať, že som niekto iný, klamať, podvádzať a ubližovať.
„Všetko viem, neboj sa,“ uisťoval som svojho nevlastného otca. Odpil som si z čaju a posledný krát si prezeral harmonogram Maryných schôdzok:
Streda
7:30 – bistro u Charieleho
8:00 – príchod do firmy
12:00 – obed s Rose
13:20 – návrat do firmy
16:30 – odchod z firmy
17:45 –oslava v Royal Restaurant
 
   Musel som čakať celý deň až do večera kým som so všetkým mohol začať. V reštaurácii som si sadol za bar a objednal si whiskey. Niekoľko dní pred tým som si celú reštauráciu prezr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga16.2.2016
 

Ahoj, Katarína.
V prvom rade máš zle zarovnaný text. Neviem, asi si si to nevšimla. Posledné slová sa ti strácajú, takže čitateľ vlastne nevie o čom to je.
Toto, čo si tu dala je prológ? alebo prvá kapitola? Lebo z toho krátkeho textu to nie je dosť patrné.
Ak by som ti mohla poradiť. Tak sa najskôr opýtam, či chceš mať s tým, čo napíšeš aj nejaký úspech, alebo len tak, niečo napíšeš a dáš to tu. A tým to končí.
Ak teda chceš mať úspech. Tak zväčši písmo. Urob dokonalú úpravu, aby to bolo čitateľné. Môžeš to obohatiť o nejaký obrázok k danej téme. Dať tomu vzhľadovú úpravu. Kuchár, keď uvarí jedlo, tiež ho nehodí na tanier a hotovo. Dá tomu svoju prezentáciu, úpravu, aby aj oči sa mali na čom popásť, nie len žalúdok. A toto je úplne isté.
Potom naznač o čo sa jedná, aby čitateľ sa vedel hneď dostať do deja. Stačí malá anotácia.
Samotný text treba dobre spracovať. Urobiť ho prirodzený. Tak, ako bežne rozprávať, len si treba dávať pozor, aby si nepoužívala nespisovné, slengové a nevhodné slová.
Uf. Koniec poúčania. Skús si prečítať nejakú literatúru, ako treba písať. Veľmi to pomáha.

Katka19.2.2016
 

Ahoj, Oľga. Ďakujem za užitočné rady. Musela som použiť nový program, s ktorým som ešte nepracovala a preto je to zarovnanie vzhľad textu taký aký je.
Príspevky sem pridávam hlavne preto, aby mi ľudia pomohli zlepšiť sa. Každá rada je cenná. A ver či nie, čítam o písaní veľa. Zrejem to nevidno, no budem sa snažiť zlepšiť.

a19.2.2016
 

\"vzhľad je taký aký je\"
kým neodstrániš chybný vzhľad, nik nebude ani len čítať, nie že komentovať

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Katarína Ochotnická

P8040076 - kópia.JPG
O mne

Píšem to, čo ma baví čítať. Milujem humor a absurditu a tie vo väčšine mojich diel figurujú, ako hlavné postavy. Píšem fantasy, sci-fi a thrilery, ktoré vždy musia byť niečím nové, neokukané. Ak to tak nie je, vždy s vďačnosťou prijmem konštruktívnu kritiku a každým slovom sa učím, pretože sa vždy dá zlepšiť. Aj talentovaný človek bez cviku môže spadnúť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: