IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hodiny pre Eriku (Silvia Studeníková)4.6.2013
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 14, Komentáre 0

 
Hodiny pre Eriku
Hodiny pre ERIKU.
V jednom malom Slovenskom mestečku bývalo dievčatko so svojou mamičkou. Volalo sa Erika a bolo veľmi šikovné. Vedelo pekne tancovať aj spievať, bolo veľmi kamarátske a preto si veľmi rýchlo našlo veľa priateľov. Erika chodila do tretej triedy. Jediné čo ju však veľmi trápilo bolo, že nepoznala hodiny. Začínali sa prázdniny a ona sa už tešila na kamošky, ako sa budú chodiť spolu hrávať pred dom a na kúpalisko.
Načo je mi treba poznať hodiny, vravievala si popod nos, keď ju mama presviedčala, aby si sadla a ona jej to vysvetlí. Netreba ! Ráno, keď idem do školy ma mama zobudí a v škole nepotrebujem vedieť koľko je hodín. Veď každá hodina začína zvonením a aj končí zvonením. Nebudem sa trápiť, veď poznať hodiny je pre mňa zbytočné.
Z prázdnin ubudol iba jeden jediný týždeň a počasie bolo super. Erika trávila dni so svojimi kamoškami, babkou a mamou.
„Tak dobre “ - dohovárali sa spolu s kamarátkou. „ Stretneme sa zajtra ráno o pol desiatej pred domom. Moja mama nás odvezie na kúpalisko.“
„ Dobre “ odve...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Silvia Studeníková

O mne

Péziu som písala už od 9 rokov. Stále mám k písaniu blízko, píšem príležitostne básne, ale inšpiráciou sú mi najmä vlastné deti, ktorým píšem rozprávky. Mojou detskou túžbou bolo aj stále je napísať knihu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: