IKARIKAR http://www.ikar.sk

Horiace svety (Magdaléna Belejová)15.10.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 38, Komentáre 0

 
Ticho, tma a návšteva
Počula ich, ich tiché kroky prechádzajúce krajinou zabudnutia. Počula ich tlkot srdca pripomínajúci vzdialené hromobitie a mrazivú príchuť strachu, síce sa ešte nedostali k jej cele. 
 
Vedela, že sú tam skôr ako jej prítomnosti venovali jedinú myšlienku. Ani sa nepohla. Číhala v tme ako vražedná šelma a vyčkávala. 
 
Keď sa brána s kovovým škrípaním konečne otvorila, len ťažko sa jej darilo maskovať svoje skutočné pocity. Namiesto akejkoľvek reakcie zostala na svojom zvyčajnom mieste. 
 
Skupina vkročila do jej cely - najväčšej miestnosti najpreslávenejšieho väzenia medzi dvanástimi dimenziami. 
 
Čakala. Celou sa nieslo kovové štrnganie kľúčov, ktoré si ich vodca zasúval do vrecka, dupot ťažkých čižiem a tiché mrmlanie, akoby sa neodvážili rozprávať nahlas. Ticho prerážali nesúrodnou zmesou zvukov, no ich čierne plášte splývali s tmou. 
 
Fascinovali ju pohľady, ktoré na ňu upierali spod čiernych kapucní, vďaka ktorým nevidela ani jednému z pofidérnej skupiny do tváre. Nevedela, či sa jedná o náhodných vysloboditeľov, p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Magdaléna Belejová

O mne

Počas nekonečne nudných hodín v škole ma utešuje jedine myšlienka, že na svete predsa len existuje nejaká činnosť, ktorá vo mne nevyvoláva buď vnútorné znechutenie alebo absolútne zdesenie a práve tou činnosťou je písanie kníh. Mojim snom je vydať niekoľko kníh, na ktoré obálky by som si chcela sama nakresliť .)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: