IKARIKAR http://www.ikar.sk

Horšie ako smrť (Viki)15.7.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 322, Komentáre 0

 
Horšie ako smrť
 Keď Anna umierala, celá rodina bola zaneprázdnená. Syn, dcéra aj manžel. Nie starostlivosťou o ňu, ale svojimi bežnými každodennými záležitosťami. Celé to trvalo šesť mesiacov. Hospitalizovali ju vo februári, kedy sa jej zdravotný stav výrazne zhoršil. Nedokázala už sama chodiť, dokonca ani s dvoma barlami, ani s pomocným vozíkom. Potrebovala invalidný vozík. Pravú ruku neovládala vôbec, ľavú veľmi obmedzene, malé predmety nevedela uchopiť. A mala výpadky pamäte.
Pri jej diagnóze, ako vraveli lekári, bol takýto priebeh ochorenia úplne normálny. Čudovali sa, že sa nakoniec dožila “až” toľko rokov. Päťdesiatosem.
V nemocnici strávila niekoľko mesiacov. Spočiatku ju dcéra navštevovala každý víkend.
“Som rada, že si prišla, dcérenka. Ale nemusela si chodiť, veď máš dosť svojich starostí.” hovorievala jej vždy, keď bola “pri sebe”. Dcérenkou ju nazývala od malička. Ani si nespomínam, kedy ju oslovila menom. Boli skrátka maminka s dcérenkou.
“Mami, vieš, že keď môžem, vždy dobehnem. Niečo dobré som ti priniesla. Ako sa máš?&...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Viki

O mne

Ďeň bez knihy je pre mňa "časoprázdno". Stále sa snažím dopracovať k tomu, aby som nestrácala čas čítaním nekvalitných kníh. Zatiaľ zostávam len pri snažení a beriem to doradu :-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: