IKARIKAR http://www.ikar.sk

Horúci piesok v púšti (Dvorka)6.8.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 669, Komentáre 0

 
Horúci piesok v púšti 1. kapitola
I.
„Ocko, veľmi mi chýbaš. Viem že som ti nikdy nepovedala že ťa mám rada, no až teraz som všetko pochopila. Mama je sebecká, využíva všetkých okolo a pozerá len na seba a svoje šťastie. Aj môj braček sa už chce vrátiť domov. Je chorý a ona mu nedovolí ísť k babke dedkovi a Tebe. Vraj by si jej ho uniesol. Ty, ktorý si sa o nás staral keď sme boli chorí, alebo sme potrebovali pomôcť s učením. Bol si doma vždy, keď nebola mama. A to bolo často. Vtedy som si myslela že to preto nie je doma že zarába, aby sme sa mali dobre. Čerta starého. Prečo som počúvala a verila jej slovám a teba som mala za slabocha ktorý si nevie urobiť poriadok so svojim životom?“
Agnesina ruka sa mihala a ceruzka na papieri zanechávala čierne čiary dlhých úprimných viet.
Pozrela sa na oblohu a videla ju takú, aká bola od rána. Aká bola včera, predvčerom aj pred týždňom. Blankytná obloha bez jediného mráčika predpovedala suchý horúci deň. Len Alah vie, ako v tejto krajine môžu ľudia spokojne prežiť bez dažďa aj dlhé týždne. Ona už nevládala.
Vodu mali na prídel len...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dvorka

O mne

Píšem už roky do šuflíka a to hlavne v čase, keď na mňa všetko padá a potrebujem útek od reality. No do svojich poviedok dávam fakty ktoré sa stali nielen mne, ale aj mojim blízkym alebo vzdialeným ľuďom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: