IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Hriechy mocných (Eva Ava Šranková)16.1.2012
 

5
 počet hodnotení: 99
prečítané 1821, Komentáre 41

 

 
 
 
 
 
 
 
Hriechy mocn...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eric Pedaja16.1.2013
 

Ahoj :) dostal som sa už aj k tvojmu dielu ;) Hneď na začiatok, gratulujem k víťazstvu! Ďalej, lepší prológ ani nemohol byť. Správny, zaujímavý, krátky, jednoduchý a každý kto ho prečíta chce vedieť čo je ďalej. Dokonca aj ja a to vôbec niesom fanda takéhoto žánru, takže klobúk dolu ;) Jediné čo by som trošku vytkol je až obrovské množstvo cudzích slov. Autor by sa mal snažiť písať pre univerzálneho čitateľa. Možno sa mýlim. Zdá sa mi, že si to už veľmi dlho neaktualizovala, a pravdupovediac ani sa ti nedivím ;) once more, congratulation ;)

ava17.1.2013
 

Ahoj Erik,
je pre mňa potešujúce, že aj po dlhšom čase si môj príbeh - a či jeho časť - našiel/a na tejto stránke čitateľa, zvlášť takého, ktorý je fandom úplne odlišného žánru. :) Len tak na okraj: osobne nerozumiem, a preto ani neholdujem fantasy, obdivujem však a fandím každému, kto ju píše. :-)

K cudzím slovám v tomto diele napíšem iba toľko, že nie vždy ide všetko pomenovať tak, aby bolo jasné, o čo ide. Cudzie slová v mojich textoch sú prevažne názvy skutočných odevov, ktoré v tej ktorej dobe existovali - všetky sú v závere vysvetlené; čo sa týka latinčiny, sám dozaista uznáš, že pre autentickosť nie je nezvyklé používať jazyk, ktorý sa kedysi bežne používal. :)

Erik, ďakujem za milé slová i gratuláciu, i keď, pravdu povediac, tak trochu som v rozpakoch, keďže nemám tušenie o akom víťazstve to píšeš. Ak svojimi slovami narážaš na to čitateľské, resp. čitateľský záujem, tak srdečná vďaka. Ten mi bol skutočne dopriaty, a za to som a aj vždy budem vďačná. :)

Nech ti to píše, Erik! Držím prsty. :-)

Eric Pedaja17.1.2013
 

Á, ďalší človek čo neholduje fantasy? :D dokelu :D skvelý žáner som si vybral, zrejme už starne :P ale budem písať, nemaj strach, postavy v mojich knihách sa proste musia dočkať konca, chúďatká moje malé :) vďaka za držanie prstov ;) a hej, chápem tie cudzie slová, názvy odevov atď., zrejme sa ešte do písania veľmi nerozumiem :) A víťazstvo jednak tí čitatelia a jednak všetky knižné vydania ;)

Lucka Čaprnková26.9.2012
 

Evka,
vynikajúce. Veľmi pekne a pútavo spracované. Je jasné, že si si dala záležať a to je najdôležitejšie. Páči sa mi tvoj štýl písania. Pridávam päť hviezdičiek :-D.

ava27.9.2012
 

Lucka,
ďakujem! Teším sa, ak začiatok príbehu zaujal, ak sa páčil nemôžem mať väčšiu radosť.
Prajem ti veľa šťastia a trpezlivosti pri tvojej práci. :-)

Lucka Čaprnková27.9.2012
 

Milá Evka,

nemáš zač. Tvrdím len čistú pravdu a tvoje úsilie a dobre odvedená práca si zaslúžia pochvalu.Takisto želám, nech sa ti darí a nech to ide tak super, ako doposiaľ.

Lýdia J.31.7.2012
 

Ad: Hodnotenia poroty finalistov LC

Ava,

gratulujem a teším sa, že budem mať aj Hriechy mocných vo svojej knižnici. Ja som s chuťou čítala tento historický román, dokonca sa mi viac páčil než Izabela.:))

Po dôslednej analýze dnešných hodnotení som si pre seba vydedukovala asi toto:

Finálna tretina románu sa vyznačuje podmanivou dávkou ženského cítenia. Treba vyzdvihnúť maximálne autorkine úsilie o vecnosť, historickú aj príbehovú, skvele naštudovanú detailnú znalosť historických faktov. Ak sa k tomu priráta schopnosť presne a vecne štylizovať ženskú pocitovosť a túžby, máme do činenia s románom, aké na slovenskej literárnej scéne nevznikajú tak často (Halvoník).

Je potrebné pochváliť – autorka skutočne vie, o čom píše, aj jazyk zvládla veľmi dobre, zvolená verzia s archaickým nádychom vytvára patričnú atmosféru Dočekalová).

Autorka je očividne doma v histórii a v období, o ktorom píše. Vytvára farbistý románový dej podložený faktografickou erudíciou (Nagy).

Prenos príbehu do historických reálií má vcelku vydarené stránky (Leško).

Je zrejmé, že autorka suverénnym rozprávačstvom zručne dávkuje jednotlivé atraktívne ingrediencie. Prišla na recept, ako sa dá autenticky namiešať čitateľsky prijateľný koktail z príbehov reálne žijúcich historických osobností. Boduje reflexiou dôsledkov stretnutia veľkých dejín s individuálnym osudom malého človeka (Belková).

Veľa šťastia na ceste k čitateľom:))

ava31.7.2012
 

:)

Jara4.3.2012
 

Oooo, Ava, pohladila si mi dušu. To bude ešte poriadne zamotané, tak, tak.

ava4.3.2012
 

Tak, tak, Jarka, ešte sa to poriadne zamotá, ale napokon aj rozmotá. :)

Enri26.2.2012
 

Ava, ty necháš Enza umrieť? To hádam nie! A nechápem, prečo tu píšem takmer iba ja, ostatní iba čítajú a v nemom úžase zabudli písať, či kieho? :-D

ava26.2.2012
 

Psst, Enri, psst, a či nevieš, že dej by sme nemali prezrádzať? O čom by sme potom čítali? :))
Zlatko, aká to pravda, že máme veľkú moc vo svojich rukách - rozhodujeme o živote a smrti, o láske či nenávisti, o šťastí alebo utrpení. Ktohovie, čo sa stane? Nepoviem nič nové, ak napíšem, že ukáže až čas. :-)

DARK26.2.2012
 

Čikieho, takveru, čikieho :-)

ava26.2.2012
 

Oj, cara, som rada, že si tu aj ty. Takveru. :))

Lýdia J.26.2.2012
 

Enri, veru tak.:)) Ale vieš, čoho sa obávam? Že Francesca sa mi páči ešte viac než Izabela. Vot tak!

ava26.2.2012
 

Merci, Lydka. :)))
Ja sa neobávam, pretože jedna je taká a druhá onaká. :) A vieš čo? Pošepnem: ľúbim ich rovnako, ale kdesi v podvedomí cítim, že toto je možno to najlepšie, čo som zatiaľ napísala. Nuž tak nejako, veď uvidíme. :-)

P. S. Pekný nový týždeň. :))

Enri20.2.2012
 

Cicka, maličký škriatok ti priniesol úvodzovky pred vetu: Francescine oči sa rozšírili od strachu... Beťár, treba mu dať po prstoch! Pri spomínaní jedla som až vyhladla :-D Keď budem mať po prečítaní tohto príbehu o pár kíl navyše, máš ma na svedomí!

ava21.2.2012
 

Cicka, ten škriatok sa ma drží ako kliešť - nie a nie sa pustiť! Asi sa mu nepáči, že stále čosi mažem a prepisujem a potom mi robí zaschvál. Vďaka. :)

Asi by sme si mali pripraviť Alli, či aspoň zvýšiť prísum chrómu a priberanie sa nekoná. :D

Enri15.2.2012
 

Avuš, pekné je to, ale radšej tvoje príbehy čítam v tlačenej podobe. Tieto PC stránky to nie je ono. Veľa zdaru!:-D

ava15.2.2012
 

Ďakujem, zlatko, teším sa, že sa Ti to páči. :-)
Mno, však vari raz bude aj tlačená podoba. :))

E.15.2.2012
 

Verím, že bude Cica, lebo ináč si ju vytlačím na vlastné náklady! :-D

ava15.2.2012
 

Cicuš, to bolo dobré, schuti som sa zasmiala. :)))

osman bey15.2.2012
 

Samozrejme ,,uväznený\" :-)

osman bey15.2.2012
 

Ahoj Ava. Tak som opäť tu a čítam tvoje Hriechy minulosti. Aby si čitatelia vedeli predstaviť, ako do detailu opisuješ historické fakty, budem sa dnes trochu venovať atentátu na Karola malého.
všetky udalosti, vrátane dátumov sa skutočne udiali tak, ako ich opisuješ. zopár detailov odo mňa, ale možno o nich vieš, iba si to nechcela tak podrobne opisovať. Na Karola skutočne zaútočil Blažej Forgáč. Bojovým čakanom, ktorý mal ukrytý pod plášťom mu rozbil lebku a vyrazil jedno oko. Po nasledujúcej potýčke však utrpel vážne zranenie aj samotný Forgách. A ešte jedna poznámka, Karol nebol na Višegrade uv(znení, ale previezli ho tam na jeho vlastnú žiadosť.
Ďakujem za tvoju podporu, vďaka ktorej opäť píšem. Si spolu s Isabelle, Enri a Vesnou, mojou dobrou vílou.

ava15.2.2012
 

Ahoj, Osman,
ďakujem za malé osvieženie vo forme Tvojich historických detailov. Nuž, a ja doplním, že aspoň vieme, na základe čoho boli Forgáčovci povýšení do šľachtického stavu, však? :-)
Ale k veci, Osman. Či už Karola previezli na Višegrád na jeho žiadosť (možné to je, nakoľko kráľovskému väzňovi mohli vyjsť v ústrety), alebo nie, rozhodne trvám na tom, že bol väznený. Opieram sa o knižné publikácie renomovaných historikov a taktiež hodnoverné zdroje, všetky uvedené na konci tohto románu.

P. S. Viem, že opäť píšeš, nedalo sa nevšimnúť - je to skvelé! Nech sa Ti darí, Osman.

Viera Kupsáková12.2.2012
 

Milá AVA, po dlhšom čase som opäť zavítala k Tvojmu dielu, nesklamalo ma.
Len prosím Ťa pozri sa lepšie na tieto vety v 9.kapitole - Pochmúrne dni: \"Zo začiatku ju rozčuľovalo nepretržité džavotanie takmer desaťročného šarvanca, ktorého otec - Puccio di Govanni - rozpoznal v ňom talent. Zaobstaral mu učiteľa a spolu s ním ich vyslal na cesty...\" Akosi mi nesedia. Skôr by mi tam pasovalo: \"- v ktorom otec... rozpoznal talent...\"
Prajem veľa pekných myšlienok a rýchle prsty.

ava12.2.2012
 

Ahoj, Vierka,
myslím si, že prvá veta je v poriadku, ale ktovie? Možno sa k nej časom vrátim. :) V druhej som našla ušlú chybičku, t. j. zmenila nepodarené \"ich\" na \"ho\". Každopádne ďakujem za upozornenie, som rada, že nesklamalo. :)
Všetko dobré, a.

A.6.2.2012
 

Teba to ešte stále baví pridávať vysokočitateľné a zaujímavé a dobre napísané kapitoly? Ach, čo už toto je za spisovateľku! :-P
Za 5! A doma výprask! :DD

ava6.2.2012
 

Ďakujem ti. :)))
A., vieš ako to je - z času na čas sa vždy čosi nájde a je nutné prerábať. :-)

DARK2.2.2012
 

Ava, darmo, je za tým cítiť kus práce. Dej pekne plynie, nič neruší obrazy, mená sú vhodne volené.
Ale vaši ťa zas doma nepochvália - zas ti za to všetko dávam 5! :)))))

ava2.2.2012
 

Grazie, cara mia!
To bude doma opäť výprask! :)))))

Jara2.2.2012
 

Och, Ava. Nemám, čo by som vyčítala. Excelentné!

ava2.2.2012
 

Vitaj, Jarka. :))
Ďakujem krásne, snažím sa. :-)

Enri17.1.2012
 

Chcem už len poznamenať, že si dala veľmi, veľmi peknú anotáciu, aj vďaka nej sa teším na príbeh. :-)

ava17.1.2012
 

:))) nebolo to ľahké. Zosumarizovať v krátkosti aspoň čiastočnosť príbehu mi dalo zabrať a som rada, že pritiahla pozornosť. Mne sa tiež páči. :ň)

DARK17.1.2012
 

Ava, neunavená písaním, je opäť tu!
Zatiaľ nie je čo komentovať a tak nekomentujem, nehviezdičkujem, i keď za prvými šiestimi kapitolami-nekapitolami je kus práce. Počkám si na dej a zahryznem sa! :-)

ava17.1.2012
 

Dark, či nie stále som tu? Iba ma nik nevidí. :)))
Ok, tak sa zahryzni. Úprimne povedané: želám ti príjemné čítanie, pa.

Enrique16.1.2012
 

Cica moja, takto si nás tu prekvapila? Hoci som tento kúsok už čítala ( kdesi ), vieš, že milujem Tvoje texty a neskutočne sa teším, že sa opätovne môžem začítať do Tvojho diela. Už sa mi Tvojich riadkov žiadalo ako soli! Teším sa - chyby v Tvojich textoch nehľadám a nikdy som nehľadala. Ja sa budem zameriavať iba na krásu, ktorú nám chceš sprostredkovať a na príbeh, ktorý nám vyrozprávaš! Júúúj, taká som rada, Avuška! Veľa šťastia! Už teraz viem, že tu budeš zase jednotka! :-D

ava16.1.2012
 

Moja milá Enri,
nedá mi nezamyslieť sa: čo znamená byť jednotkou? Matka Tereza kedysi povedala, že nie sme schopní robiť veľké veci, iba malé s veľkou láskou. Nuž ak to znamená, že aj tento román sa dotkne srdca čitateľov, pre ktorých som ho tvorila, tak všetka tá práca; hodiny extázy a driny mali zmysel. :)
Ak si tu našla akúkoľvek chybu, pokojne ju daj - opravím! Teraz i v budúcnosti. :-)

E.16.1.2012
 

Byť jednotkou - myslela som tým, že Ťa zase budeme mnohí s radosťou čítať a tešiť sa na pokračovania, prežívať s hrdinami ich život a tak - ako u málokoho na tomto portály, ale možno sa mýlim, keďže už nemám taký prehľad. To som sa len nechala uniesť mojím nadšením a radosťou, keď som zbadala, že si sem vložila ďalší román! A samozrejme, keď nájdem chybu, dám vedieť. Opäť som len chcela zdôrazniť, že sa na ne nebudem zameriavať, pre mňa je dôležité posolstvo príbehu. papá!

ava17.1.2012
 

Moja milá, toť iba moje zamyslenie sa. :) pa

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov: IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019) členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: