IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hriešny prízrak (Petra Danová)12.12.2013
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 323, Komentáre 0

 

   V tom čase kostolné zvony neohlasovali čas, ale začiatok a koniec noci, pretože v noci sa po svete túlali nebezpečné indivíduá. Bubáci a strašidlá už vyšli z módy, ani vlkolaci a upíri nenaháňali taký strach ako pokrivené tiene a smejúci sa démoni. Z dobre overených tajných zdrojov a nespochybniteľných zdrojov a nespochybniteľných svedectiev z druhej či tretej ruky nás médiá informovali: ,,Démoni kradnú duše! Nepomôžu vám žiadne svetlá ani lampy, len slnečné lúče ich odoženú!´´
   Niekedy po prísažnom vyhlásení svetových armád, že majú spoľahlivé zbrane proti nepriateľom, sa mi stala prapodivná príhoda.
   Bol sparný večer, zvony hlásili začiatok západu slnka a celá naša skupina doteraz pracujúca na poli sa bezodkladne pobrala do bezpečia domov. Zaželali sme si krátku noc a roztrúsili sme sa.
   ,,Krátku noc,´´ zaželala som mame a sestre v kuchyni novovzniknuté prianie a zmizla som v kúpeľni. Tradičnejšie slová dobrú sa už nepoužívali, noci už nebývali dobré.
   Nespala som. Slnko zapadlo, pouličné osvetle...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Petra Danová

O mne

Ahoj, moje meno je Petra Danová, a som mladé dievča, ktoré sa zaujíma o literatúru nie len ako čitateľka, ale tiež ako autorka. V minulosti som písala poviedky a zúčastňovala sa s nimi literárnych súťaží, teraz sa pokúšam o dokončenie prvého románu. Prostredníctvom tejto stránky, pekného projektu, by som svoje diela chcela zviditeľniť medzi čitateľmi a budem dúfať, že sa im bude páčiť. Mojou doménou je fantasy, som jeho veľkou fanúšičkou, preto nie je prekvapením, že moje dielo je taktiež fantasy žánru. Verím, že by si mohlo nájsť fanúšikov medzi čitateľmi a budem vďačná za každé prečítanie a komentár, ktorých sa mi to na tomto portáli dostane. Všetkým čitateľom prajem príjemný umelecký zážitok pri čítaní Temných vekov sveta Idarnia.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: