IKARIKAR http://www.ikar.sk

Husle (Naďa Langová)1.2.2014
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 297, Komentáre 2

 
Husle
 
      Šesť poschodový panelák – sociálne byty. Niektoré rodiny tu bývajú už dlho, iné sa rýchlo striedajú. Máme tu deti bez mám alebo bez otcov, rodičov bez zamestnania alebo s nízkym príjmom. Veľa smutných a pár veselých príbehov. V našom vchode nájdete všetko – napríklad na prvom býva starý pán Zemánek. Je to dôchodca a pozná sa s ním celé okolie. Často sa prechádza popod balkóny a každého zdraví. Myslím, že je sám, lebo vchádzať alebo vychádzať z jeho bytu návštevu sme ešte nikdy nevideli. Donedávna stále nadával na psa z tretieho poschodia. Chovali tam fúzača, bol malý a do bytu šikovný, ale priveľmi živý a na každého vyskakoval.
   V byte oproti býval pán Stehlík s deťmi. Robil šoféra autobusu, čo je pre jedného chlapa popri dvoch synoch náročné, no i napriek tomu sa im venoval vždy, keď to šlo. Až posledné mesiace mohol tráviť viac času v práci - keď naučil chalanov hrať futbal a odvtedy sme mali kvety pred domom dolámané.
   Na piatom voľa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

autorka27.9.2014
 

Dard, ďakujem :) Som rada, že si to dočítal do konca. Vážim si každého čitateľa.

Dard7.2.2014
 

Milé :) Originálny koniec.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Naďa Langová

O mne

Rada píšem, čítam, snívam a fantazírujem. Najčastejšie ma k písaniu privedie dobrá kniha - neviem ju však určiť vopred, vždy na mňa zapôsobí nejaká iná. Písanie má ešte jednu veľkú výhodu. Nikto mi pri ňom neskáče do reči.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: