IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hviezdy a kráska (Goro)9.2.2019
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 29, Komentáre 0

 

Je neskorý večer, sedím v letnej záhrade, dopíjam zvyšky cinzana, dnes mám meniny. Gratulanti už odišli, mne sa akosi nechce, zmocňuje sa ma splín.
Hľadím na večernú oblohu obšitú trblietavými diamantmi. Úchvatný pohľad, pokúšam sa ich spočítať, v duchu si vymedzujem pomyselný lichobežník, nie ich v ňom veľa, ale drahokamy sa spočítať nedajú. Zrazu sa jeden diamant odtrhol z nebeskej klenby, rýchlo klesá k zemi, mal by som si rýchlo niečo zaželať. V rýchlosti neviem čo, zdravie, šťastie, peniaze či lásku? Pozde, drahokam v okamžiku zmizol, zostal po ňom len pocit vzrušujúcej prázdnoty.
Vtom do ticha klop, klop, klop...Čiesi nohy ma vyrušili z rojímania v mojej hvezdárni. Vrátil som sa na Zem práve včas, aby som uvidel pár najkrajších nôh, vykúkajúcich z pestrofarebných letných šiat. Pomaly zdvíham zrak, hltám očami tú krásu, uchlipol som si z cinzana, akosi mi vyschlo v hrdle. Sadla si za stôl rovno oproti mne. Nenápadne ju pozorujem, krásna tvár, slabofialový rúž zvýrazňuje pekne krojené pery. Nakrátko ostrihané čierne vlasy menia farbu v r...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: