IKARIKAR http://www.ikar.sk

I. Legenda o zakliatom srdci (vladko stefanic)9.12.2014
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 39, Komentáre 0

 
I. Legenda o zakliatom srdci
Svet visí nad priepasťou, ktorú nevidno očami, iba srdcom. Bol som jediný, kto sa odvážil povedať túto pravdu nahlas. Nazvali ma klamárom a vyhnali z mesta.
Svet sa zmenil. Ľudia sú ako stroje, hoc v nich nie je jediná oceľová súčiastka a ani kvapka oleja, čo by premazávala zahnité a zhrdzavené údy. Len aby fungovali ako kukučkové hodinky na stene v kráľovskej sieni. Srdcia ľudí zomreli a ich túžby pochovali vedno s nimi do hlbokej jamy, ktorú zavalili kamením namiesto slzami. Srdcia skameneli. Život zmĺkol. Blížil sa koniec života, hoc svet ľudí pretrvá aj ďalej.
Volám sa Izaiel. Narodil som sa v sedemdesiatom ôsmom roku proroka a bol som jediným synom kráľa, ktorý panoval nad najjužnejším mestom rozsiahlej krajiny medzi dvoma zasneženými štítmi. Otec bol múdry a poctivý, aj preto ho ľudia milovali ako vlastného. Strážil poklady mesta, akoby mu ani nepatrili. Sám seba vyhlasoval za ochrancu nad mestom a nie za jeho vladára. Rozdával zo svojho radšej ako z cudzieho a nenašiel sa v meste nik, koho by aspoň raz nevytiahol z biedy dobrým slovom či p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

vladko stefanic

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: