IKARIKAR http://www.ikar.sk

Iba o vlások (Evelyn Bali)5.1.2016
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 231, Komentáre 6

 
Iba o vlások (- alebo, prečo nebol v roku 2012 koniec sveta...?)
„Mám toho dosť“, povedal si jedného dňa Boh. Ľudia mu už pekných pár storočí liezli na nervy, a o tom, že ľudská civilizácia musí zaniknúť, nebolo nijakých pochýb.
„Otec, nerob to, prosím. Daj im ešte šancu“, prihovoril sa mu Ježiš.
„Ja asi dobre nepočujem. To hovoríš ty, ktorého tak nemilosrdne zabili?“ krútil Boh neveriacky hlavou.
„Čo bolo, bolo,“ povedal Ježiš. „Za tie dve tisícročia sa už trochu zmenili.“
„Ani  by som nepovedal. Veď sa len pozri, ako sa k sebe správajú! Rozvrátené rodiny, vraždy, podvody, vojny, terorizmus! A to, čo robia matičke Zem ? To sa už vôbec nedá akceptovať!  Veď ak  ich nezlikvidujem ja, tak zlikvidujú oni túto úbohú planétu ! A budem mať problém v celej slnečnej sústave!“ rozhorčoval sa Boh.
„Ale, oci, nebuď na nich taký prísny. Veď nie sú všetci rovnakí.  A koľko je tam nevinných detí“, argumentoval Ježiš.
„Nevinných detí...“ hundral Boh nespokojne. „Ale pozri sa, čo z nich vyrastie?! Len čo dospejú, sú všetci rovnakí. Vidia len peniaze a zabudnú na všetko ostat...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Evelyn Bali10.1.2016
 

Ahoj Oľga, ďakujem za tip na Judášov rád, prečítala som si zopár kapitol a klobúk dolu... To je úplne iný level, na aký ja neašpirujem. Moja poviedka je oproti tomu iba také light čítanie...Ale určite sa z toho dá všeličo zobrať, poučiť sa a o to tu asi najviac ide, takže vďaka, určite sa k tomu ešte vrátim. A čo sa týka môjho nešťastného \"double\" pridania, tak sa mi to už snáď konečne podarilo vymazať.
A mimochodom, tvoj názor na toto moje dielko? Ak si si ho prečítala dokonca, tak ťa hádam veľmi nenudilo...?

Oľga7.1.2016
 

Ahoj, Evelyn. Chcem ťa len upozorniť, aby si si vymazala to prvé pridanie pod názvom - Všetky moje diela. Lebo ti to bude zbytočne stále robiť neplechu a bude sa ti to počítať medzi pridané diela. V jednom diele môžeš mať kapitol aj sto. Len diel môže byť desať. Keď nevieš, ako to máš zrušiť, tak to urob takto: Prihlás sa ako autor a tam, kde máš názvy svojich románov, ten, ktorý ti tam prevyšuje proste zmaž. Klikni na - zmazať. A ono sa proste stratí aj z hlavnej stránky a vymaže sa celkom.
Keď sa mám vyjadriť k samotnému dielu, tak by som povedala, že je to také zvláštne. Ľudia si berú, ako tému rozhovory a konanie nadpozemských bytostí, čiže Bohov. Je to nanajvýš zaujímavá téma, ak ťa to láka, tak si skús prečítať tu na MT - dielo Gabriela... Judášov rád. To je niečo podobné. On tam prelína minulosť a súčasnosť. Viac nebudem prezrádzať, skús aspoň mrknúť a uvidíš. Ja viem, robím tu reklamu niektorým autorom. Ale tým sa vlastne človek učí, že si prečíta aj niečo iných autorov. Má potom prehľad a dokáže rozpoznať štýl.

Petra6.1.2016
 

Mňa to celkom pobavilo, dávam ti hviezdičky!

Evelyn Bali6.1.2016
 

Ďakujem za prečítanie, aj upozornenie. Už som to druhé stiahla. Na vysvetlenie, včera sa mi stále nedarilo to pridať, tak som to skúšala viackrát a takto to dopadlo - sorry...
Možno mi niekto poradí, ako to správne pridávať, aby som nerobila druhý krát zmätky...? Vopred ďakujem.

Mia6.1.2016
 

Náhodou, mne sa to páčilo, najmä atmosféra na tých vianočných trhoch. Ak si tu nová, lebo som sa tu s týmto menom ešte nestretla, máš celkom dobrý štýl. Aj keď neviem, prečo si to pridala dva krát? Inak, držím palce, rada si prečítam niečo ďalšie.

ani trochu 6.1.2016
 

nezaujalo

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Evelyn Bali

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: