IKARIKAR http://www.ikar.sk

Iba svetlo dokáže zahnať temnotu (Mona)10.5.2019
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 51, Komentáre 4

 

Iba svetlo dokáže zahnať temnotu - Kapitola 3


Pohľadom som znovu preskúmala dlhú chodbu a v uistení absolútnej samoty som opäť vzhliadla k dverám, predstavujúcim poslednú prekážku pred vstupom do podzemných priestorov sídla. Stála som na rázcestí a pred voľbou, či nimi prejsť, porušiť tak nariadenia a zároveň sa vystaviť hnevu otca alebo sa otočiť na päte a vrátiť sa do postele.


Opatrne som dvihla ruku, končeky prstov sa najskôr jemne dotkli chladného kovu, než sa za sprievodu stískajúcich sa pier obomkli okolo neho. Posledný raz oči preskúmali priestory a súčasne ruka pohla kľučkou nadol. Dvere sa poľahky otvorili, hoci na prvý pohľad sa zdalo, že by ma samotný škrípavý zvuk, ktorý som očakávala, mohol prezradiť. Rovnako nehlučne sa správali aj pri zatvorení, začo som v duchu poďakovala komukoľvek, kto zodpovedal za údržbu pántov v sídle. Dva metre ma delili od širokého schodiska. Klesalo a strácalo sa v tme. Vytiahla som malú baterku a pridržala si termosku medzi kolenami, než sa mi podarilo presvedčiť ju, aby spolupracovala. Svetlo párkrát zablikalo, napokon jasný lúč osvetlil dostatočný okruh vôkol mňa. Ešte som doprial ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

JS24.6.2019
 

Upíri sa stali klasikou. Od čias Brama Stokera prešlo už 120 rokov, a príbehy sú stále vyhľadávané. Páči sa mi ako je to napísané. Som tu nový, ale idem si to prečítať od začiatku.

Mona19.7.2019
 

:) ďakujem. Upírovku píšem prvýkrát, tak uvidím, ako to pôjde :) som rada, že si dal prìbehu šancu

Eva25.5.2019
 

...fanúšikov upírskych príbehov je dosť:) myslím, že verní čitatelia sa určite nájdu. Pekné.

Mona25.5.2019
 

Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mona

O mne

:)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: