IKARIKAR http://www.ikar.sk

Iba svetlo dokáže zahnať temnotu (Mona)10.5.2019
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 51, Komentáre 4

 
Iba svetlo dokáže zahnať temnotu - Kapitola 1
Prudko som sa posadila a očami sliedila v tme. Izba zahalená rúškom bezmesačnej noci mi neposkytla ani za mak obrazu. Iba hluk prichádzajúci z dvora majestátneho sídla, patriaceho mojej rodine už od nepamäti. Viečka zakmitali, snaha o jasnejšie videnie ich nútila opakovane sa zatvárať a otvárať. Tmu však neporazili a uši bez obrazu s ťažkosťami vykreslili, čo sa vonku dialo. Natiahla som sa k lampičke, vzápätí miestnosť ožiarilo ostré svetlo vychádzajúce zo žiarovky a vniklo do každého kúta miestnosti, kde vytváralo rôzne tiene.
Rozpoznala som známe hlasy viacerých ľudí, dokonca i otcov nahnevaný tón, ktorým rozdával príkazy. Unikali mi konkrétne slová a hoci mi myseľ našepkávala, aby som zostala v posteli, zvedavosť ma neodbytne štuchala. Pomaly som zložila nohy z postele a súčasne odhrnula prikrývku, snáď v snahe neprehlušiť ani jediné slovko, ktoré by som mohla zreteľne začuť. Hlasy sa však prekrikovali, prílišný zhon, ktorý dozaista prebiehal na nádvorí, ma prinútil znovu prehodnotiť svoj pôvodný plán. Zastala som v pohybe, pootá...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

JS24.6.2019
 

Upíri sa stali klasikou. Od čias Brama Stokera prešlo už 120 rokov, a príbehy sú stále vyhľadávané. Páči sa mi ako je to napísané. Som tu nový, ale idem si to prečítať od začiatku.

Mona19.7.2019
 

:) ďakujem. Upírovku píšem prvýkrát, tak uvidím, ako to pôjde :) som rada, že si dal prìbehu šancu

Eva25.5.2019
 

...fanúšikov upírskych príbehov je dosť:) myslím, že verní čitatelia sa určite nájdu. Pekné.

Mona25.5.2019
 

Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mona

O mne

:)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: