IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vianočné svetielka (Mia)22.3.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 56, Komentáre 3

 

III.


               Tak ako som si myslela, vonku sme sa s Naďou dlho nezdržali. Boli sme vonku asi pätnásť minút no strašne mrzlo takže sme sa radšej začali vracať naspäť.


Bože, ako mi len chýba Hawaj. Teplo. Pláž. More. Piesok.


Bolo som tak zasnívaná, že keby ma Naďa nestrhla nabok tak by ma zrazilo auto. Ako to, že som ho nepočula? Keď som sa spamätal ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.1.4.2018
 

Zatiaľ je text iba nepodstatné \"obkecávačky\". Pridávaj dlhšie kapitoly a zaujmi komplikáciou, ktorú treba riešiť, zvratom, ktorý čitateľ nečakal. Prines viac ako obyčajný, ničím mimoriadny príbeh.

zuzana29.3.2018
 

Ahoj, ja len že som začala čítať a trošku mi vadí spojenie ,,sa radšej začali vracať späť,, asi by som použila radšej ,,sa rýchlo otočili späť alebo sa chceli rýchlo vrátiť,, ...a asi by som sa snažila minimalizovať výrazy ako ,,to, toho, toto,, a pohrala sa s vetami, aby zneli prirodzenejšie.
Viem z vlastnej skúsenosti, že keď si po sebe prečítam aj 10x, vždy mi niečo utečie a nevidím text tak, ako keď ho napíše iný.
Preto ber moju kritiku v dobrom a píš :)

Ela27.3.2018
 

Ahoj, teraz som si všimla, že máš viac kapitol.
No, kde začať? Prvá kapitola zbytočná. Nepíšeš si denník, píšeš literárne dielo, ktorým chceš zaujať. Čitateľa skutočne nezaujíma, koľko farebných svetielok sa predávalo a ako dlho si stála v rade pri pokladni. Kapitola, ktorú si rozpísala až do nudných dĺžok, by som vtesnala do pár viet.
Kroky ma presúvali po Červenom námestí až k obchodu s vianočnými dekoráciami. Do tváre mi udrelo teplo, stiahla som si čiapku a sivé vlasy mi vo vlnách padali cez plecia. Natiahla som sa po svetielkach, na hornú policu som nedočiahla.
Odrazu ku mne pristúpil chalan a podal mi ich. Sformovala som spasiba, hoci nehovorím rusky. Po odchode z obchodu som na neho nedokázala prestať myslieť.
Takže, teraz k veci - je logické, že keď išla kúpiť svietidlá, asi ich doma nemali, preto je dodatok s tetou zbytočný. Je logické, že si vlasy farbí, či poznáš niekoho, kto sa narodil so sivými?
Je logické, že chalan bol od nej vyšší, vyplýva to z textu - ja som nedočiahla, on áno.
Je logické, že svetielka zaplatila, teda ak by si neplánovala krádež, čo by sa tiež v ďalšej kapitole ukázalo. Takže je zbytočná aj scénka s pokladňou. Keďže kupuje vianočné svietidlá, čitateľ už vie, že je zima a teda je predpoklad, že sa bude šmýkať.
Nehovorím po rusky - zaujmeš čitateľa a bude premýšľať, odkiaľ je a prečo je v Rusku. Neskôr sa k tomu môžeš vrátiť, pri rôznych situáciach, napr. pri dialógu, môžeš čitateľa oboznámiť s Hawaiiom.
Snaž sa vyvarovať zbytočným opisom a hlavne takých, ktoré plynú z textu. Čitateľ nie je hlúpy, pochopí :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mia

24331658_483276222072703_6130070245915754496_n.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: