IKARIKAR http://www.ikar.sk

Indigové dievča (Miroslava Novysedláková)27.6.2011
 

5
 počet hodnotení: 5
prečítané 724, Komentáre 16

 
Indigové dievča: Prológ - Ako to všetko začalo ALEBO o tom, čo bolo na začiatku mojej cesty
 
 
 
Vždy to bolo so mnou iné. Ja som bola odjakživa iná. Človek si svoju inakosť začína uvedomovať o čosi neskôr, ako si to všimnú ľudia v jeho okolí. Väčšinou to nie je bohvieako príjemné. Ani v mojom prípade nebolo. Spočiatku som si myslela, že to ja som tá chybná. Ale nie je to tak! NIKDY NIKOHO NESÚĎTE!!! Veď neviete, aké to je byť v jeho koži. Cítiť to, čo cít...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Stanka13.9.2011
 

Je úžasné ako píšeš Mirka. Tie hlboké pocity, ktoré v riadkoch vyjadruješ ma skutočne chytajú za srdce. Držím palce, nech sa Ti darí aj naďalej.

Mirka21.9.2011
 

Ďakujem Stanka:)A ty si neprestala náhodou s Esom Spravodlivosti, alebo ty nie si tá \"Stanka\", ak áno, prečo Tvoje príspevky zmizli?:) Ak to nie si ty, tak moju otázku považuj za bezpredmentnú:) Ešte raz diky za krásny komentárik:D

Stanka24.9.2011
 

Som tá istá Stanka, Mirka. Neskončila som s Esom spravodlivosti, ale dokončila som ho a opravila a rozhodla som sa skúsiť šťastie v inom vydavateľstve než Ikar. Preto som svoj príspevok musela stiahnuť z portálu MT.

Mirka25.9.2011
 

Jej, tak to držím palce, nech Ti to niekto čo najskôr vydá, aby som to mohla dočítať:))

Stanka25.9.2011
 

Ďakujem za podporu, Mirka. A ja zase držím palce Tebe, aby sa Ti podarilo preraziť, pretože tvoje dielka sú výborné, len škoda, že už nemám dosť času na ich čítanie.

Stanka27.8.2011
 

Ahoj Mirka, v Tvojej úvahe o sebe samej som našla veľa vecí, ktoré máme spoločné a musím Ti povedať, že mi pomohla pochopiť viaceré veci.
Veru, aj ja mám ocina, ktorý nie je vždy chápavý a vďaka tebe už viem, ako sa ovládať, keď ma niečím nahnevá.
Ozaj, tej kuchárke opitej by som vážne mala chuť niečo o srdca povedať. Vidí sa mi, že to bola poriadna hnusoba. A Tvoj recept na zahĺbenie sa do svojho vnútorného sveta sa mi fakt zapáčil. Rozhodla som sa, že ho vyskúšam. Ozaj, ani ja nemám frajera a narozdiel od mojich kamarátok. Vždy som si myslela, že som tá čudná knihomoľka, ktorá sa zaoberá iba učením a je celkom prázdna, ak netlačí do seba nové vedomosti. Neverila by si, aké hlúposti si ľudia dokážu povymýšľať. Moji spolužiaci zo základnej o mne hovorili, že si vymieňam v hlave diskety na každú hodinu, alebo že pripomínam chodiacu encyklopédiu. No vďaka písaniu, rodine a dvom dobrým priateľkám viem, že prázdna nie som a to poznanie ma nesmierne teší.
Naozaj sa mi Tvoj príspevok Indigové dievča veľmi zapáčil a rada si prečítam aj pokračovanie, na ktoré sa teším. Len tak ďalej. Ide Ti to a myslím, že si vystihla podstatu závažných otázok, ktoré si kladie veľa ľudí, ale nesnaží sa ich riešiť. To, že si sa odvážila nahliadnuť do svojho vnútra, za to ťa skutočne obdivujem, Mirka.

Mirka27.8.2011
 

Ďakujem Stanka,
Tvoj komentár ma veľmi potešil a zahrial pri srdci!:D
Tá kuchárka bola poriadne šibnutá, to Ti teda poviem, ale neskôr som pochopila, že na takého človeka sa ani neoplatí nejako hnevať, keďže to v hlave vďaka alkoholu nemá všetko v poriadku. Na konci praxe si ma inak celkom obľúbila kvôli mojej pracovitosti:) Asi ma podržalo moje vyššie ja:D
Úplne viem pochopiť Tvoje pocity, keď Ťa nazývali knihomoľkou, očividne máme dosť spoločného:))Držím Ti palce v Tvojom písaní a aj v živote!:D A ďakuje veľmi pekne za prečítanie a pochvalu!:D

Stanka27.8.2011
 

Nemáš začo, na písanie máš obrovský potenciál a podľa mňa to dotiahneš poriadne ďaleko. Nech sa Ti darí.

Diana25.8.2011
 

V mnohých veciach, o ktorých píšeš, vidím seba. =) Najmä s poslednou kapitolou, jej otázkami a odpoveďami som sa vedela stotožniť, aj keď vo výklade svojej \"situácie\" nezachádzam až tak ďaleko, ani to nevnímam tak jasne. Žiadne vyššie a nižšie \"ja\". No a od Jane Austen som zatiaľ čítala iba Emmu, vlastne ju mám rozčítanú. =)
Až na to...ti tuším aspoň trochu rozumiem.
Ak naozaj píšeš o sebe, musím vyjadriť svoj obdiv. Chce to odvahu tak veľmi sa otvoriť svetu.
A prajem ti veľa šťastia do budúcnosti, pretože aj keď si očividne našla vnútornú rovnováhu a spokojnosť, predsa text vyznieva trochu smutne, preto...mám tú potrebu. =D

Mirka25.8.2011
 

Ahoj Diana,
ďakujem veľmi pekne za komentár. Áno, je to veľmi osobné, to moje \"Indigové dievča\", vidím, že dokážeš čítať aj medzi riadkami, keďže si vystihla, že text napriek pozitívnym tvrdeniam a viere v to dobré, je smútný ... prežívam dosť zložité obdobie, čo je asi cítiť, ale snažím sa takto sa s tým všetkým, čo cítim, vyrovnať. A celkom to pomáha!!!:D Ďakujem aj za Tvoje prianie šťastia, veľmi si to vážim. Rovnako ma teší, že ťa tento text oslovil a že si v ňom našla niečo zo seba.
P.S: Aj ja Ti chcem popriať len to naj, nech sa Ti darí. Keď dočítaš Emmu, daj vedieť, či sa páčila:D

Adhara8.7.2011
 

Ahoj. Prečítala som si aj tretiu kapitolu, ale musím s ňou nesúhlasiť. Svet nie je taký, akým si ho robíme. Ak sa niekde proste niečo nachádza alebo nenachádza, nemôžeme to silou vôle zmeniť, zhmotniť alebo naopak vypariť. Aj ja som čítala veľa kníh o pozitívnom myslení, správaní, sebavedomí a podobne. Dospela som k záveru, že všetky sú vhodné len ako kurivo do krbu. Okolnosti sa nedajú prinútiť k pozitívnej odozve. To, že si v duši spustím nejaký program lásky, nespôsobí, že sa zrazu „ten pravý“ niekde zhmotní. Všade píšu, že stačí len prekonať strach, lenivosť, odpor a neviemčo a začnú sa sypať úspechy. Houby. Len v rozprávkach sú ľudia vždy odmeňovaní za statočnosť a snahu, alebo, moderne povedané, za pozitívne myslenie. A ak sú naše fantázie pridlho v rozpore s realitou, obrátia sa proti nám, začnú nás zožierať, leptať ako kyselina.
Nie, ja nehovorím, aby sme nerobili nič a len pasívne čakali, ako bude. Programy musia byť spustené. Keď sa zjaví príležitosť, musíme byť pripravení ju uchopiť. Ale príchod príležitosti je vôľou neovplyvniteľný a bez príležitosti to žiaľ nejde.

Mirka14.7.2011
 

Ahoj Adhara, rešpektujem Tvoj názor, ale mám iný. Nemôžem povedať, že nemáš pravdu, ale tak isto nemôžeš povedať, že vieš celú pravdu o živote. Nehovorím, že ja viem. Možno vidím iný kus tej pravdy. Ja od malička verím v dobro napriek všetkému zlému. Ak by som tomu neverila, nemala by som ani dôvod žiť. Na margo tých kníh o pozitívnom myslení by som len povedala, že je ťažké to dostať do praxe, o nič iné nejde. Mne pozitívne myslenie veľakrát pomohlo, pri skúškach, vo vzťahoch - k ostatným, k sebe samej..., avšak, raz si hore raz dole, to je jasné.
Veľakrát sa mi stalo, že bolo tak zlé, že nič iné ako veriť mi nezostalo.
A k tomu pravému. Nemyslím, že ak je vo mne láska tak sa \"ten pravý\" zhmotní, ten človek existuje, ale ak by si ho aj stretla a nebola v tebe láska, bolo by to nanič. Ak sa zaujímaš aj o duchovnú literatúru, tak odporúčam Osha, ak si o ňom niekedy počula, samozrejme, nechcem Ti to vnucovať, no v mojom prípade mi Osho v mnohých veciach otvoril oči. Začala som sa riadiť heslom: \"Odmietam -izmy a uznávam život!\":)

Adhara29.6.2011
 

Aj som si myslela, že si to Ty. :-) To je na jednej strane super, na druhej sa žiaľ obávam, že ak čakáš, čo zaujímavé sa Ti prihodí, tak sa ešte načakáš. :-( Vidím to na sebe.
Je to trochu odveci, ale nemám na Teba iný kontakt a tak by som Ťa chcela by som upozorniť na stretnutie blogerov Enigmy, ktoré sa koná toto leto. Záujemci by mali čo najskôr (do 3. júla) nahlásiť dátumy. Bola by som veľmi rada, keby si prišla, mám pocit – na základe Tvojich diel aj komentárov – že máme toho dosť spoločného, i keď sa vyskytujú aj diametrálne odlišnosti (napr. láska k angličtine :-)). V každom prípade by som Ťa ale rada osobne spoznala, tak ako aj ostatných blogerov.
Tu sú podrobnosti ohľadom stretnutia, škoda, že sa nedá dať priamy link: www.enigma.sk/weblogy/adhara/kope-vas-muza/stretnutie-blogerov-enigmy

Mirka6.7.2011
 

Ahoj Adhara, no dúfam, že aj keď sa mi neprihodí nič zaujímavé, niečo len vymyslím:D Rada by som prišla, ale zatiaľ neviem povedať, či mi to časovo vyjde. Ak by si chcela môžeme niekedy popísať na maili. Môj mail je mia2088@gmail.com :))

Mirka29.6.2011
 

Ahoj Adhara,
no zatiaľ ťa môžem ubezepčiť, že je to reálne, neviem ako to bude ďalej, čo život prinesie, ale chcela by som to pojať ako príbeh o mne, moju spoveď:)Dúfam,že si nebudem musieť vymýšľať a pritiahnem si do života niečo,čo bude stáť za to aj napísať.
Ďakujem za koment!:D
P.S.: Ani ja nemám rada \"mrzkú realitu\" ako sa veľakrát vidí vo filmoch alebo smutných knihách, ale naučila som sa vnímať realitu zo svojho pohľadu. A o tom to vlastne má byť, o mojej inakosti, mojom vnímaní života a tak podobne. Dúfam, že sa mi podarí pretaviť,do toho to, čo si predstavujem:D

Adhara29.6.2011
 

Zaujalo ma to. Kohosi mi to pripomína. Len by som rada vedela, aký veľký kus reality je v tomto rozprávaní. Väčšinou čím väčší, tým rýchlejšie od nejakého textu zdupkám, ale toto je výnimka. Tu by som cítila väčší záujem, keby to bolo reálne, lebo obávam sa, že v prípade fikcie bude ďalší vývoj predvídateľný. No tak či tak, teším sa na ďalšiu časť...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslava Novysedláková

Kópia – DSC_5586.jpg
O mne

Mám 23 rokov, som študentkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Študujem prekladateľstvo a tlmočníctvo -/angličtina, švédčina/. Písať som začala už ako desaťročná rozprávkami, neskôr som sa začala venovať básničkám pesničkového charakteru v angličtine, neskôr k tomu pribudla slovenčina, ktorá začala prevažovať a dnes tvorím hlavne básne s voľnými veršami. Okrem toho som autorkou jedného denníkového románu, ktorého knižná podoba by ma raz veľmi potešila. Aktívne sa zúčastňujem rôznych literárnych súťaží, najaktuálnejšie som získala 2. miesto na Novomeského Nitre 2009. V poslednej dobe som sa začala venovať aj poviedkovej tvorbe, v tejto sfére som získala čestné uznanie v Jašikovych Kysuciach 2008 aj Jašikových Kysuciach 2009 - opäť čestné uznanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: