IKARIKAR http://www.ikar.sk

Iné bytosti (Albarosa)24.3.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 288, Komentáre 5

 
Iné bytosti- 1.kapitola
            Logan sa na mňa potajomky pozeral. Zakaždým, keď zodvihol zrak, videla som ho. Bol to zahraničný študent z Kanady. Chodil do knižnice každý utorok a štvrtok. Niekedy tu trávil aj piatky. Nevyzeral ako spoločenský typ, ktorý sa rád zabáva pri pive s kamarátmi niekde na diskotéke. Mal tmavé skoro až čierne vlasy a temný pohľad. Jeho tmavohnedé oči do mňa občas vypaľovali dieru. Cítila som sa pri tom nesvoja, občas som sa ho až bála. V očiach sa mu premietali emócie, ktoré som nevedela presne definovať. Začala som si ho všímať pred niekoľkými mesiacmi. Možno sem chodil už aj pred tým, ale ja som mu nevenovala žiadnu pozornosť. Začalo sa to tým, že raz, keď prechádzal okolo mňa, zakopol o stoličku, na ktorej som sedela. Povedal „ I´m sorry“, a posadil sa k stolu oproti mne. Od vtedy sem vždy chodí o pol siedmej a ostáva až kým knižnicu nezatvoria. Pokiaľ nemám veľa učenia odchádzam okolo deviatej domov, no on tu vždy ostane sedieť. Občas mi pripadá ako nejaký psychopat, alebo možno nájomný vrah – len tu tak sedí a pozoruje ma. Bez slov. A to ma desí a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga30.3.2016
 

Tie dva romány, čo si tu mala si stiahla? Pred chvíľou som dočítala druhú kapitolu, príspevku, ktorý si začala dávať dnes o \"právničke.\" Chcela som ťa upozorniť, že v tej druhej kapitole máš veľmi veľa chýb. Dokonca aj hrúbky, čiarky, zle vyskloňované slová, vety, čo nedávali zmysel. Chcela som ti to vypísať, ale potom sa mi nechcelo nad tým sedieť a zabíjať čas. Aj tak by to bolo zbytočné, keď si to stiahla. Ak to budeš opravovať, daj tam dialógy. Tie tam absentovali úplne, čo bolo škoda, ale aj chyba. Niektoré veci urob jemnejšie, aby nevyzneli tak drsne. Možno, keby sa to opravilo, tak by to mohlo byť dobré, ale chcelo by to dosť rozsiahlu úpravu.

albarosa30.3.2016
 

Ahoj, áno stiahla som to.

Raniya1.4.2016
 

Ja by som este pridala radu. Nepridavaj to ako jednoliaty celok, ale kazdu priamu rec, dialogy dvoch a viac postav, pis do noveho riadku, aby to bolo prehladnejsie.

Alia S.30.3.2016
 

Ak sa autor dopúšťa množstva chýb, robia mu problém čiarky, gramatika, pravopis, štylizácia, výber vhodných slov, úvodzovky a pod., vo všeobecnosti platí, že píše zle.

Ak chceš dobre písať, veľa čítaj. Vtedy sa naučíš, nájdeš, pochopíš ako. Rád je veľa, ktoré by vedeli skvalitniť tvoje texty, len treba hľadať.

Aj písať naraz veľa románov vedie k nedôvere. Možno si ich stvorila v pokoji dávnejšie, teraz iba pridávaš kapitoly, no i tak sa radšej rozhodni pre postupnosť.

Vymyslieť a potom napísať dobré dielo trvá mesiace, roky.
Je vidno, že ponáhľaš, že si poriadne po sebe nekontroluješ. Ak začneš pracovať precízne, budeš prekvapená, koľko chýb nájdeš. A neskôr ešte viac, ak sa naučíš niečo o tvorbe.
Premýšľaj teda nad každou vetou, či je v nej správne použité interpunkčné znamienko, či má správny slovosled, či vyjadruje to, čo by mala, či neobsahuje elementárne chyby, či neobsahuje priveľa zámen a neohybných slovných druhov, čo je jeden zo začiatočníckych nešvárov.
Hlavne maj na pamäti, že reč je jediným nástrojom autora.

albarosa30.3.2016
 

Ďakujem za reakciu. Väčšinou sem pridávam to, čo už bolo pred tým napísane, len kopírujem kapitolu. Posnažím sa nájsť si pri deckách čas si k tomu sadnúť a poopravovať, čo čom prehliadla pri písaní.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Albarosa

12814568_1690307134562290_6209378237313814253_n.jpg
O mne

Bez lásky nevykvitne ten najkrajší kvet,
bez lásky na svete ani šťastných detí niet...
(Iné bytosti)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: