IKARIKAR http://www.ikar.sk

Iné mesto (Mirka Vaľová)18.6.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 62, Komentáre 3

 

Ďalší týždeň začína…..Saša bola opeť raz milá, nebola uštipačná,nekritizovala, dalo sa s ňou pokecať.Zuzana bola v sobotu plesať, už sa nemožu dočkať ako im o tom porozpráva…Saša zavolala Ninu do auta, šli si zapáliť ich rannú cigaretu. Závan dymu a pachuť v ústach jej znova pripomenuli že by mala prestať….Ale je to taký ich ranný rituál, pri ktorom si rozoberú čo budú v ten deň robiť či nerobiť.Bez toho si totiž už nedokážu ani predstavit začiatok dňa.Ta ako prvú rannú kávu, bez nej ani oči neotvorí. ….
Nina sem prišla pred piatimi rokmi z malého mestečka. Všetko bolo pre ňu nové, cudzie, také iné.
Nikoho tu nepoznala, bolo to pre ňu veľmi ťažké.Jej dvaja chlapci si tu však hneď zvykli od prvého dňa,boli tu ako doma.Pre jej muža Petra to nebola až taká zmena ako pre ňu, on tu pracoval a býval v podnájme už pol roka predtým.
Tak velmi chcela ujsť od všetkého, z mesta, kde každý každého poznal,všetko o každom vedel.Nechala však v tom malom mestečku všetko, rodinu, najlepšiu priateľku, zázemie, domov. Vtedy však nevidela inú možnosť ako prísť sem &n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.1.7.2014
 

Mirka, dielo, ktoré sa už v prvých vetách vystatuje množstvom chýb, nevyvoláva dôveru.
Odporúčam veľa čítať a doplniť medzery v základoch jazyka, naozaj. Aký má čitateľ dôvod pokračovať, keď si mu poskytla poznanie, že nevieš poriadne rodný jazyk, predpoklad stvorenia zaujímavého diela? Ako ho chceš presvedčiť, že dokážeš vystavať originálny príbeh, keď ti chýbajú základy?

Lenka Želonková1.7.2014
 

Pekné
Príbehy zo života sú naj...

Lenka Želonková29.6.2014
 

Rada by som si prečítala, ale tu nič nie je.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mirka Vaľová

O mne

Som obyčajná žena,matka dvoch synov,13-ročného Branka a 16-ročného Tomáška.Mám 40 rokov a opatrujem staršieho syna.Veľmi ma baví písať,začala som písať román, zatial mám len pár stránok ale túžim dokončiť román pre ženy.Pri písaní čerpám z vlastného života.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: