IKARIKAR http://www.ikar.sk

interaktívne rozprávky (ala cale)4.10.2009
 

4
 počet hodnotení: 76
prečítané 450, Komentáre 0

 

Veveričkine šibalstvá
V štebotavých zákutiach lesa....
Kde bolo, tam bolo, za tromi kopcami a zasneženými vrchmi, rozprestierala sa čarovná dolina, ktorá hýrila farbami. Kde sa oko pozrelo, všade sa týčil hustý tmavý les. Málokto však vedel, že vnútri v lese je čistinka s tou najzelenšou a najjemnejšou trávičkou, ktorú obmýva priezračný potôčik. Navonok vyzeral les ako nepreniknuteľný a nik by netušil, koľko zvieratiek skrýva vo svojich útrobách. Kto sa chcel predrať dovnútra, toho odradilo pichľavé krovie či vysoké bodľačie. A tak si les chránil svojich obyvateľov po dlhé stáročia a zvieratká si na to veľmi rýchlo zvykli. Nepoznali, čo je to strach ani bolesť spôsobenú ľuďmi či poľovníkmi, vyrastali v dôvere a šťastí. Ba naučili sa aj rozprávať a ani im to nepripadalo výnimočné.

Poďme spoločne nakuknúť do zákutí čarovného lesa, premeňme sa na štebotavého čížika a spoznajme jeho štvornohých obyvateľov a ich šibalstvá.
Preleťme ponad vysoké konáre mohutných stromov a nájdime štrbinku medzi nimi a nazrime zblízka do tajov čarovných zvieratiek. Nerušene seďme a čakajme, ktoré z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

ala cale

O mne

Písanie je pre mňa potvrdením si toho, že žijem, dýcham. Iste to mnohí poznáte. Odteraz si nájdem čas, aby to bolo pravidelne - nie ako predtým, odsúvajúc to na vedľajšiu koľaj. Snažím sa odhŕňať nános, aby moje postavy dýchali voľnejšie. Lenže niekedy utnem prisilno či prirýchlo /alebo i inam/. No je to cesta, ktorou sa chcem vydať namiesto dumania nad tým, aké by to bolo. Veď aj niekto slávny kedysi povedal, že v každom kameni sa skrýva dokonalá socha, on len odstraňuje to, čo ju schováva. Len jemu to išlo geniálne, ja tomu zatiaľ len privoniavam. A ďakujem, že spolu s vami.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: