IKARIKAR http://www.ikar.sk

Internetová láska (Marianna Baríková)4.9.2012
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 25, Komentáre 2

 
Kapitola jedna
 
,, Romeo a Julia? No veď uznaj! Kto ich už len nemá rad ?“
 
 Z každej strany vás varujú, aby ste neverili ľudom ktorý sa vás snažia odstať na internete. Vždy som sa týmto riadila, ale keď som si raz začala písať s úplne cudzím chalanom, zahodila som toto pravidlo niekde za hlavu. Píšeme si spolu rok a pol a vieme o tom druhom skoro všetko. Až na to, ako sa jeden z nás volá alebo ako dokonca vypadá. Vedela som, kedy oslavuje narodeniny, vedela som, že chodí do rovnakej školy ako ja, ale nechcela som toto (aj keď iba internetové) kamarátstvo  zničiť len tým, že zistíme, kto sme. Samozrejme, že som túžila zistiť, kto sa pod nickom Andy3 skrýva, ale vždy keď sa naskytla príležitosť, povedala som nie. Nechcem, aby to, kto som (alebo lepšie, kto je moja sestra) zničilo to, čo som si s ním vypestovala. Na monitore, kde som hľadala chyby v mojej eseji, zablikalo svetielko a tým mi oznámilo, že mám novú správu. Vedela som, kto to je skôr ako som to okno vôbec otvorila.
 

 
Andy3: Do...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy4.9.2012
 

Ahoj,

z prvej kapitoly je ťažko posúdiť celkový potenciál, ale už po prvej kapitole je čitateľom jasné, že Hlupaňa bude hrdinka a Andy3 kreténom. Je zvláštne, že títo internetoví priatelia spolu dokážu bez problémov vychádzať v internetovom svete, ale v škole si robia zle. V čom si teda nesedia, však sa im povaha nemôže až tak meniť? Myslím si, že toto však načneš v neskorších kapitolách. Takže dúfam, že to bude mať zaujímavé dôvody.
Čo sa týka gramatiky, chýba ti tu kopec čiarok, priama reč by mala ísť na nový riadok. Takto je to príliš zhustené. Rušivo pôsobia aj medzery pred bodkami. Raz píšeš Tereza, inokedy Teressa.
Neviem, akú vekovú skupinu reprezentuje hrdinka, ale dialógy sú slabé. Podľa mňa. Niečo im chýba.
A napokon: nemyslíš si, že by sa takéto niečo mohlo stať aj na Slovensku? Pretože tým, že si prostredie zasadila, podľa mien predpokladám, že do Ameriky, tak si sa odsúdila na naštudovanie reálií, zvykov a bude ťažšie vytvoriť dôveryhodnosť príbehu.

Toto píšem už asi každému, ale nevadí. Nenechaj sa mojím komentárom odradiť. Ak píšeš rada, časom sa vypíšeš a možno sa z Teba vykľuje spisovateľka. Dovtedy Ti budem priať veľa šťastných múz a veľa trpezlivosti.

Nika4.9.2012
 

To je úžasné aj napriek tomu, že viem ako to bude pokračovať (dúfam,... tuším). Celú dobu čo som to čítala som sa musela usmievať, no som skutočne zvedavá na pokračovanie :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marianna Baríková

O mne

Som dievča z Kysúc a rada píšem

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: