IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Izabela. V tieni Notre-Dame (Eva Ava Šranková)11.11.2011
 

5
 počet hodnotení: 59
prečítané 2210, Komentáre 43

 

 
 
Izabela II
 
V tie...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lucka Čaprnková3.10.2012
 

Ahoj Evuška,

veľmi sa mi to páči... je to super. Je v tom cítiť poctivú prácu, nech to tak ide ďalej. Držím palce. :-D

ava3.10.2012
 

Vďaka, Lucka.
Ak sa ťa Izabela dotkla, možno ju dočítaš - práve vyšla. :-)
Pekné dni.

ava22.12.2011
 

Milí čitatelia a priatelia,
siedma pridaná kapitola románu je posledná, ktorú som sa rozhodla zverejniť. Ďakujem za Vašu pozornosť a podporu, ktoré ste mi venovali.
Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce, majte sa krásne. :-)

\"Láska vždy vytvára, nikdy neničí. V tom tkvie jediný prísľub ľudstvu.\" - píšem v duchu tohto citátu. Vyjadruje vzácnu myšlienku, s ktorou som stotožnená. :)

DARK3.12.2011
 

Ava,
\"vodiča\" svorky by som ponechala ako vodcu svorky, slovo vodič sa mi zdá zvádzajúce moju predstavivosť na ľavé predné sedadlo v aute, dala si ho do úvodzoviek a preto chápem, ako si to myslela, ale ponechala by som obvyklú verziu.
Sadnúť, dnes je to opäť za päť! (To bude doma výprask!:))

ava3.12.2011
 

Pravda pravdúca, Dark - opravené.
Ďakujem. :))

Lýdia J.1.12.2011
 

Ad: Zlaté pero

Ava, drahá Ava, teším sa s Tebou a blahoželám ku kandidatúre na takéto významné literárne ocenenie.
No trošku sa aj zabávam - signifikantne sa potvrdzuje, že \"komerčné\" dielo môže byť kvalitným umením.:)) Veľa, veľa šťastia Ti prajem.

ava2.12.2011
 

Drahá Lydka,
veľmi pekne Ti ďakujem. :)

Nesmierne sa z nominácie teším a aj keď ocenenie nezískam, nič sa nedeje, pretože osobne by som nebola čakala ani toto. :))
Ak je medzi nominovanými J. Perniš so svojimi Ženami v lesku ľalií - je mojím osobným tipom. :D

Lýdia J.2.12.2011
 

Jasné, že sa nič nebude diať.:) Veď aj nominácie si pamätáme, nielen laureátov.

Lýdia J.27.11.2011
 

No dobre, Ava. Zbytočne som sa vyhrážala, že nebudem čítať, keď nedáš celé. Nevydržala som.:)
A čo to tu tá DARK furt trepe? Zdá sa jej priveľa nežnôstiek? Mne nie, ja ich mám rada. Dokonca aj v Čiernej tepne sa objavujú, a hneď to dostalo iný, akýsi nadzmyslový, rozmer. Mimochodom, ten citát, čo si dnes dala – niečo vynikajúce. Jednoducho, Izabela by bez toho nebola Izabela, možno iba kvalitný historický výklad. Takto nás príjemnou formou vzdelávaš i zabávaš, žeby škola hrou?:) Okrem toho, nezabudni na odkaz od Dáši – na Morave si takmer vypredaná a na Slovensku tiež dobre ideš. No, a čítala som článok o Tvojom nástupe v Česku. Ak sa dostaneš aj do Francúzska, tak si hviezda. Blahoželám. Takže Dark si nevšímaj, zdá sa mi, že ona je taký čitateľský unikát. Ako to mne raz povedala Danka Peleščáková, keď som frflala na otvorený koniec? Niečo také – že som mimo priemeru.:))

Dve malé poznámky:

1. Vysvetlivky tu - na portáli, prosím, zaraď pred prvú kapitolku. Lebo takto sa cez ne musíme vždy preklikávať k novej kapitolke.

2. V druhej kapitolke mi zavadila jediná vetička. Zaseklo ma na nej: „Bozkami a vyznaniami lásky chcel preniknúť k jej srdcu a rozžiariť v ňom plameň stopiaci ľady, ktoré vôkol neho Izabela stavala.“ To –stopiaci ľady– mi tak nejako divne znie.

ava27.11.2011
 

Lydka,
špecálne pre Teba - vysvetlivky presunuté pred prvú časť, v \"kocke č. 5\" - zo začiatku som aj zvažovala, ale aj tak mám pocit, že sa budeš preklikávať. :)

S tým ľadom čosi spravím, kedysi dávno mi ho spomínal už aj Gaston. :)

Dark to nemyslela zle, iba má poväčšine rada priamosť, priamosť a ešte raz priamosť - nie vždy je však potrebná. Údernosť v texte sa nemusí prejaviť hneď, že mu však nechýba, to čitateľ zistí až pri prečítaní celého románu, rovnako ako aj to, že charakter každej postavy je premakaný skrz-naskrz. :)
Ale to mi príde prirodzené, keďže časť tohto príbehu je odžitá, čo je však literárna fikcia a čo fakt (okrem toho skutočného - historického) nechám iba na čitateľa. :)

Ad: Odkaz - nezabudla som, mia. Ďakujem za Tvoje slová, podporu a v neposlednom rade za pozornosť. :)

DARK27.11.2011
 

Eštežesamamáktozastať! Dik Ava:)).
Lýdii (:-P) ani neodpíšem - ja že trepem?! Mňa že si nemáš všímať?!
Ale čitateľský unikát asi som, má pravdu, Lýdia jedna! (:-D).

Lýdia J.27.11.2011
 

:)) Ach, DARK!:)

Lýdia J.27.11.2011
 

Ava, ešte Ti sprostredkujem jednu info. Akurát sme tu mali na návšteve dcéru a konečne mi vrátila jednotku Izabelu. Aj s kamarátkou ju pomalšie rozčítavali, ale potom ju - žrali. Nevadí také nekultúrne vyjadrenie.:) Takže táto dvojka by mala prísť na knižný trh čo najskôr. Pa, veľa šťastia.

ava28.11.2011
 

Lydka, vôbec nevadí, milujem pocit, keď sa dozvedám, že ľudia Izabelu žerú. :)) Ako aj to, keď po prvotnej myšlienke \"sladkosti\" príde prekvapenie, že to tak vôbec nie je a zistia, že sa mýlili. :)

Áno, mala by prísť čo najskôr, nie však preto, že si to aj ja myslím, ale najmä preto, lebo je to názor všetkých, ktorí na ňu čakajú. Príde!
Ďakujem krásne. :)

DARK27.11.2011
 

Ava, až mi skoro unikal dej, tak som bola zabratá do pojmov, aké volíš, ako si dávaš pozor pred novodobejšími útvarmi, ako \"ťaháš\" nádych histórie cez všetky riadky. Chybičky som nevnímala, načo aj, už verím tvojmu rukopisu natoľko, že únik drobností je nepodstatný. A verím aj všetkým historickým súvislostiam. Ani neviem, čo by som ti vytkla a to je zlé znamenie. Ale pre mňa, samoška:-))))). Ak teda môžem (musím?:)) niekam štuchnúť, tak: prenežnôstkované slovíčka sa mi tiež neveľmi v textoch pozdávajú , robia ho priveľmi mäkkým a \"miláčikovať\" a \"zlatíčkovať\" sa pri každej príležitosti na mňa pôsobí kontraproduktívne a vyvoláva pocit zbytočnosti gradovania situácií. Pôsobia na mňa rovnako negatívne ako vulgarizmy, ktoré (aspoň u mňa je to tak) robia dielo menej zaujímavým a ktoré, ak už, tak tolerujem iba v najnajnajnevyhnutnejšom možstve - vo vtipoch mi absolútne nevadia, lebo tam musia byť - inak ich považujem za barlu, o ktorú sa musí autor oprieť, keď nevie, ako urobiť text zaujímavým. Späť k tým nežnôstkam: občas ma dokážu aj takého \"cinkrlátka\" vyrušiť, ale týmto ti ich nechcem zas až toľko vyčitovať, nemala si ich tam zas toľko, aby ma až tak rušili. Keď si ich potrebovala dať do diela, nechaj. Asi ich treba, asi sa iné čitateľky potešia a na mňa v tomto neber ohľad. Na svoje si musia prísť tie čitateľky, ktoré ich v románoch potrebujú, takže je to všetko v úplnom poriadku. Nebola som zlá, že?
No a 5 hviezd som musela dať, to by som si neodpustila. A dám ti ešte jednu, aby si vedela! * Za všetky tie historické znalosti a čas a chuť strávený nad nimi, aby si podala čitateľovi hodnotný zážitok. ;-DD

ava27.11.2011
 

Dark, jasné, že si nebola zlá. :D

Čo napísať k Tvojmu komentu? Iba ak to, že tento román je o kráse; o láske, ku ktorej nežnosť patrí, avšak v rozumnej miere, t. j. nie forme patetickej, ktorú sama nemusím. Nepíšem čisté dielo faktu - napriek tomu, že s ním pracujem -, keby áno, nebolo by Izabely. Vieš si predstaviť, ako by asi zmela, ak by som nepísala o láske? :))
Niektorí z nás hľadajú a nachádzajú krásu aj vďaka láske. Písať o nej je hotové umenie, ktoré sa nemusí vždy podariť. Ak to však vyjde a autor sa dozvie, že jeho text dokázal vyvolať v čitateľovi vášeň, tak potom to všetko nebolo zbytočné a stálo to za to. Z reakcií, ktoré dostávam viem, že sa mi to podarilo a ver, že nemôžem byť šťastnejšia. :))

Trošku krásy na záver, ak neprekáža, že som si ju požičala. Tie slová sú staré viac ako dvesto rokov, ale mnohým z nás majú čo povedať aj dnes. :)

\"Ak tí, ktorí milovali, zabudli na nežnosť, smrti zostane iba málo, čo by im vzala.\"

P. S. Vďaka za pochvalu a hviezdičky, cara. :)

DARK27.11.2011
 

Cara mia! (Che cosa è questo? Che tenerezza da me!:))
No veď hovorím: nechaj ich tam! To je moje videnie, ale to bolo len na mardžo:-), aby si vedela, čo ma ešte málinko vie rušiť. Ty len pridávaj a nevzrušuj sa! Pa :)

ava27.11.2011
 

:D Vždy si vedela, ako vzpružiť, neboj, nevzrušujem sa - som pokojná. :)


Unikát si a my sme rady, že si. :))
pa

KattyNka25.11.2011
 

Kritizovať nejdem, lebo nie som kritik. Som iba čitateľka, ktorej sa tvoja tvorba páči. Je to žáner presne podľa môjho gusta. :-D Nech sa darí.

ava26.11.2011
 

Teší ma, že si Notre-Dame našiel nového čitateľa. :) Asi to musí byť trošku ťažšie, ak si nemala možnosť čítať prvý román, nuž ale, zorientovať sa ako tak dá.

Nech sa darí aj Tebe, nielen v písaní, ak si autor.

Lýdia J.19.11.2011
 

Ava, ja ešte nečítam, chcem si naškrečkovať viac kapitoliek. Zatiaľ aspoň privítam Izabelu. Som veľmi rada, že si sa rozhodla dať ju na portál. A, neviem, do kedy vydržím nečítať.:)

ava19.11.2011
 

Lydka,
ja viem, že si tu, iba som nevedela, že zatiaľ zbieraš. :) Do Lc sme nešli, ale tak, prečo nie na Mt? Ďakujem za privítanie Izabely, resp. Izabela ďakuje - veľmi. :))

Netuším, či tých päť alebo šesť Ti bude stačiť, skôr mám pocit, že ak sa začítaš a ja potom nepridám, budeš sklamaná, alebo, možno ani nie...

Lýdia J.19.11.2011
 

Ach, jaj. To aby som ani nezačala čítať. Lebo mám takú blbú zásadu, to čo nebolo na portáli celé, som nekúpila. Ale dvojku chcem. Tak čo mám teraz robiť, ha?:))

ava19.11.2011
 

Práve som odišla od Vasila, keď vidím, že si tu. :)
Viem a práve preto som Ti to napísala - vždy priama, veď vieš. Rozhodnutie je len a len na Tebe, Lydka. :)

Vasil19.11.2011
 

No, Avuška, nemusela si to hneď na verejnosť vytrepať, že si bola u mňa. Teraz budem mať problém odháňať... :-))

Lýdia J.20.11.2011
 

Práve som sa vrátila od Vasila a videla som, že si znova bola na návšteve.:) Ava, tak krásne si sa vyjadrila o Uli. Toto z nej aj cítim - obyčajné človečenstvo, asi preto ju mám tak rada.

Vasil18.11.2011
 

Nuž, kto umí - umí. Kdo neumí - čumí. P.S. Na jednom, dvoch miestach ma čosi vyrušilo. Ale boli to iba nepatrnosti, ktoré ľahko objavíš pri \"česaní\". Držím palce a teším sa na pokračovanie.

ava19.11.2011
 

Ahoj, Vasil. Teším sa, že si tu - prekvapenie veľké. :)
Napíš, čo vyrušilo, nech učešeme hneď, bo perfekcionista vo mne nebude môcť spať. :D

DARK14.11.2011
 

Ahoj Ava,
nie som si istá, či začať s vysvetľvoaním pojmov je dobrý začiatok, pretože rovnako nie som si istá, či si kto prečíta pojmy a zrýchlené životopisy do konca a zapamätá si ich, aby pri čítaní deja si mohol spomenúť, kto je kto, čo je čo.
Ale tvojmu pokračovaniu držím palce a teším sa naň :-)

ava14.11.2011
 

Ahoj Dark,
nie som si istá, či si mala otvorené celé zobrazenie (ak by si ho mala, videla by si, že vysvetlivky prišli až po prvej kapitole, t. j. nezačala som nimi :)), alebo iba poslednú kapitolu.
S každou pridanou novou kap. sa budú posúvať a dozaista by z mojej strany nebolo správne, ba možno by to bolo i hlúpe, keby som ich nepridala, keďže v románe vystupuje mnoho reálnych postáv a používam v ňom aj cudzie slová, ktoré nie vždy každému čosi povedia. V tom prípade je na čitateľovi, aby si otvoril poslednú \"kocku\" a mrkol, kto bol kto a čo to či ono znamená.
Nuž a, či si ich niekto prečíta? Som presvedčená, že už len Ty si si ich isto pozrela. :)
Ďakujem za prianie, Dark. Pekný deň.

DARK14.11.2011
 

Mno, máš pravdu, nemala som otvorené všetko. Začala som čítať, ale do konca som sa nedopracovala s tým, že prídem neskôr. Tak dík z info, že začal aj dej. Pa a píš a pridávaj. A ja budem (verím) hviezdičkovať. :-D

ava14.11.2011
 

Uveríš, ak Ti teraz napíšem, že iba nedávno som si vlastne uvedomila, že toto je Tvoj prvý verejný koment u mňa? (príspevok o stiahnutí nerátam) Musím sa smiať, keď si pomyslím, ako si mi raz dávno napísala, že raz, keď príde čas, tak sa mi tu ozveš. :D
Dark, toľko ráz sme boli spolu súkromne v kontakte, že som si to ani neuvedomila. Tak vitaj - aspoň dotiaľ, kým budem pridávať.
Teším sa, že si tu. Pa. :)

Emily Olívia Goddy12.11.2011
 

Kriste! aká som rada, že si späť aj s tvojim pestovaným bábom...Evka, tvoj text je plynulý, lahodný a skutočne mám pocit, akoby som čítala finálnu verziu, pripravenú do tlače, opretú o spokojný úsmev editorky. Si pani spisovateľka - a hoci viem, že budeš namietať - moje pravítko si ďaleko presiahla nielen príbehom, ale aj štylistikou. Snáď len jediná výčitka: rýchlejšie by sa to nedalo pridávať??? :) mám ťa rada a dúfam, že čoskoro budem v rukách držať aj druhý výtlačok knihy, ku ktorej sa budem vždy rada vracať.

ava13.11.2011
 

Emili, veď ja som nikdy nikam neodišla, vždy som bola tu. :))) Nuž a, vari bolo načase, aby som na Mt zverejnila to, čomu sa naozaj venujem - Izabela tu začala a aj skončí. :)
Trošku si mi svojimi slovami vyrazila dych, ale či veríš alebo nie, aj keď to je finálna verzia, dozaista sa nájde niečo, čo je navyše. :D Aj včera som škrtala!
Milá priateľka, keď piatok je taký krásny deň... čoskoro je za dverami. Ďakujem veľmi pekne sa slová podpory. :)

Cat Sagari12.11.2011
 

Avi,

tuším na okamih odložím Perniša, Cristenovú aj Izakoviča a schovám sa V tieni Notre-Dame.

Páčil sa mi najmä záver; tým, ako si vykreslila silu ženy („Dnes nebudeš plakať!“) i jej odhodlanie, si spravila kapitolu veľmi pôsobivou.

A ďakujem i za pekné opisy, ktorými si obohatila svoj príbeh – budem sa tešiť na pokračovanie, hoci, priznám sa, oveľa, oveľa viac by ma potešilo v knižnej podobe.

Prajem Ti krásny víkend, Avi, a veľa šťastia.

Cat

ava12.11.2011
 

Cat,
preboha, neodkladaj Perniša, iba ak ho hodíš po mne, pretože ho nemôžem nikde zohnať. :))

Teším sa, ak som potešila. Ďakujem krásne.

p. S. Izabela aj napriek svojej sile zostáva stále príliš ženou, ktorej najväčším hriechom je iba ak to, že priveľmi milovala. :)

Daniela Peleščáková11.11.2011
 

Avuška! :-)
Konečne! Konečne sa môžem znovu vrátiť k Izabele a jej neľahkej ceste za láskou. Nesmierne sa teším na pokračovanie príbehu a budem si vychutnávať dezertíky v podobe jednotlivých kapitol. :-) Najradšej by som už držala druhý diel v ruke ako knihu, ale všetko má svoj čas a ja viem, že aj toho sa dočkám.
Držím Ti palce, moja milá, aby to bolo čím skôr. A teraz od veľkej radosti iba zvolám \"Jupííí!\" :-D

ava12.11.2011
 

Danielka,
ďakujem Ti! :) Ako píšeš - všetko má svoj čas, ja dodám, že sa určite dočkáš.

Opäť v piatok, mia. :)

Ivana Ondriová11.11.2011
 

Milá Ava,

nevieš si predstaviť, aké krásne je čítať taký čistý, umelecký a citlivý text. V každom slove je vidieť, koľko práce ťa to stálo, v každom je cítiť tvoje srdce pre históriu. A tá krásna úprava textu!
Veľmi sa teším,že si nám na MT dopriala a dovolila začítať sa aj do pokračovania príbehu o Izabele. Ďakujem ti za to. Ešte sa dôkladnejšie prelúskam vysvetlením slov v časti 7. Musím byť v obraze... Čas bolesti bol však úchvatný.
Prajem ti krásny večer a želám mnoho úspechov.
P.S. Po zhliadnutí názvu pokračovania Izabely na MT som sa usmievala od ucha po ucho. Inak ten názov je skvelý.

ava12.11.2011
 

Ivanka,
ja ďakujem Tebe! :)
K prvej vete z Tvojho komentára poviem asi toľko, že na čistote textu stále makám aj napriek tomu, že román je už takmer rok napísaný. Veľmi si ma potešila a prekvapila, pretože som vôbec nečakala, že zverejnenie ukážky vyvolá v Tebe taký fajn pocit.
Obzvlášť by som nebola čakala komentár - a už vôbec nie taký príjemný, keďže som k Tebe bola často kritická. :)

P. S. Ad. V Tieni Notre-Dame - teším sa, že zaujal. Veľmi vystihuje tento diel. Nadviažem na poslednú vetu prvého románu: \"Tam sa konečne uzavrie cesta, ktorá ju ešte len čaká...\" - nuž a, príbeh Andrého a Izabely práve tu končí. Predbežne navždy, ale kto na 100% vie? :)

Enri11.11.2011
 

Cica, držím palec, aby sa dvojka čitateľom MT páčila rovnako ako jednotka. Aby bola rovnako úspešná, komentovaná, hviezdičkovaná a v neposlednom rade aj vydaná, ako Izabela I. Veľmi Ti držím palce a pretože už viem, aká dvojka je, dávam jej rovno 5 stars! Všetko dobré!

ava11.11.2011
 

Ďakujem, Enri.
Milo si ma prekvapila, nečakala som, že prvý komentár bude práve od Teba. :)

Enri11.11.2011
 

A prečo nie, mojka? Hádam sa nenechám niekým predbehnúť a ako vidím, nadšenie čitateľov sa začína. Je to skvelé! :-D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov: IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019) členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: