IKARIKAR http://www.ikar.sk

IZBY (Martin Smolík)6.6.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 45, Komentáre 0

 
Izba číslo 56 - Walter Sullivan (Prvá kapitola)
Po drevenej dlážke zaliatej mesačným svitom sa kotúľala modrá loptička. Chlapec ktorému patrila, stál len o pár krokov ďalej. Pozoroval ako sa kotúľa. A vo chvíli, keď sa zastavila o otcovu hojdajúcu sa nohu, premohol ho hnev. Neznášal, keď sa s ním rodičia odmietali hrať. Akoby nevedeli, že miluje hry. Chcel, aby sa s ním hrali ako aj iní rodičia so svojimi deťmi. Napríklad ako s jeho spolužiakmi.
Cítil sa až príliš osamelý, a pokaždé, keď si konečne našiel nových priateľov, sa rodičia rozhodli presťahovať. Byt číslo 56 je ich tretím domovom v priebehu dvoch rokov.
Walter Sullivan však nebol ako ostatné deti a dobre to vedel. Nie, že by bol hlúpy, skrátka bol iný. Pochádzal z detského domova, vďaka čomu si okamžite medzi ostatnými deckami vyslúžil prezývku Odpad. Spočiatku to Walterovi vadilo, postupne si však na to zvykol. Na čo si však nikdy nezvykol, bolo to, že nikdy nepoznal skutočných rodičov. Nepamätá si na nich. V detskom domove mu raz povedali, že zahynuli pri autonehode. Krátko na to sa ho rozhodli adoptovať Townsend...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martin Smolík

dsgsd.jpg
O mne

Píšem pre seba, pretože ma to baví. Pretože písanie je môj život. A nemám v pláne s tým prestať.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: