IKARIKAR http://www.ikar.sk

J (Dominika Iliašová)28.8.2015
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 193, Komentáre 1

 

Jimmy sa zobudil skoro ráno – ešte pred zvonením budíka.   Lúče slnka mu pleštili do tváre, vonku vyzeral byť krásny deň. Otvoril veľké zelené oči a zostal ležať na posteli. Snažil sa spomenúť si, prečo mal taký zlý spánok. Odvrátil hlavu od okna smerom  ku dverám (vraj to pomáha), dvakrát zažmurkal a vtom si spomenul.  Včerajší deň sa mu zobrazil pred očami; scéna, ako po ňom matka vrieska čosi o morálke a životnom poslaní, o tom, že tú školu dokončí a už nechce viac počuť od učiteľky, že sa ZNOVA nedostavil na vyučovanie; sa nedá vymazať z hlavy. No jasné, pomyslel si. Matka vždy vedela, čo je pre neho najlepšie.  Samozrejme, chápal, čo od neho matka chce, nebol hlupák... lenže žiaľbohu alebo vďakabohu, jeho predstavy o živote a matkine názory na JEHO spôsob života sa ani len zďaleka nezhodovali.
Rozhodol sa, že to teraz nebude riešiť. Pozrel sa na náramkové hodinky, ktoré dostal od otca – ručičky ukazovali o päť minút sedem.  Vypol budík na parapete ešte predtým, ako stihol zazvoniť, vstal z postele a začal sa obliekať. (Obliekanie, to bola  ďalšia osobitná kapitola v jeho n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Severína31.8.2015
 

Zbytočne je to dlhé. Hneď na začiatku to prestalo baviť. Opisované banality - umyl zuby, tvár - netreba ísť do detailov.
Skús si prečítať príspevky druhých, ako to majú rozdelené, aký používajú štýl písania, ako to majú už vychytané, aby to nenudilo.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dominika Iliašová

O mne

Písanie ma baví :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: