IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ja a Ona (Natália Ségerská)3.1.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 117, Komentáre 4

 
Ja a Ona
Ona bola vždy úspešná. Vo všetkom sa jej darilo. Jednoducho mala šťastie. Bola obľúbená. Mala veľa kamarátov a vždy vo všetkom najlepšia. Ja som bola len sivá myška a v kútiku duše som jej veľmi závidela.
Volám sa Natália. A každý ma tak aj volá. Zhodou náhod má Ona také isté meno. Ale rodičia, kamaráti a všetci čo ju poznajú ju volajú inak. Dávajú jej rôzne prezývky ako šikulka Nataly, Natinka, ale najviac jej prischlo Naty. Mňa všetci volajú jednoducho Natália. Nikomu ani len nenapadlo skrátiť si alebo skrášliť moje meno. Asi preto, že som taká jednoduchá, tichá a úplne obyčajná osôbka. Ona je proste neobyčajné dievča. Preto potrebuje neobyčajné oslovenia. Ja ju budem ďalej volať väčšinou Ona alebo Naty. Ale radšej len Ona. Asi preto, ako veľmi mi ublížila.  
 
Ako malá som ju ešte nepoznala. Hrávala som sa väčšinou sama. V škole som si síce kamarátky našla, ale všetky boli z mesta. A nikomu sa nechcelo chodiť k nám na dedinu. Preto som často ostávala ja v meste. Miška bola moja najlepšia kamarátka na základnej škole. Pri nej som trávila veľa času. Ale ona u...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart7.1.2016
 

Ahoj Natália,
súhlasím s Oľgou aj s :-), takže sa nebudem opakovať.Chýba mi prológ o čom to bude. K príbehu je nevyhnutný. Tvoja prvá kapitola mi vyznela, ako keď mi kamarátka rozpráva zážitok a chce to stihnúť do pár minút. Preto skús sa pozrieť na to, čo si uverejnila inak. Nie formou denníka, ale z pohľadu niekoho kto nikoho v príbehu nepozná a chce vedieť kto je kto.Držím palce a nevzdávaj to. Ak máš chuť písať, píš, nechaj si radiť a ber kritiku ako nevyhnutnosť.

K. H. 10.1.2016
 

Ahojte,
ďakujem vám za vaše komentáre. prepísala som to, dala som tam viac dialógov ako ste mi poradili. A myslím si, že teraz to je naozaj oveľa lepšie a zaujímavejšie. Idem preč na tri mesiace, tam nebudem mať ani notebook, takže budem písať len ručne. Potom to všetko prepíšem a pridám to opäť sem. Aby ste to mohli znovu zhodnotiť. A kritiku beriem, veď o tom je písanie. O kritike druhým a aby si tí ktorí sú kritizovaní, zobrali z toho len ponaučenie. :) majte sa pekne

Oľga7.1.2016
 

Ahoj, Natália.
Ak môžem poradiť, začala by som tým, aby si zväčšila písmo. Nezlievala text do jednej masy. Dávaj priamu reč na samostatný riadok. Nechaj mu priestor nech si ho čitateľ vychutná, lebo ho tam máš, ako šafránu.
Tým chcem povedať to, že tam máš veľa hovoreného slova a málo dialógov, čo je na škodu.
Skús si nad tým sadnúť, vži sa do toho, čo píšeš a nechaj nech za teba hovoria hlavný hrdinovia. Úplne od začiatku to celé uprav. Daj do toho život. Nech to zaujme čitateľa. Nech to plynie samo.
Neviem, možno som pomohla, možno nie, ale aspoň sa trocha zamyslíš, dúfam. A môj čas som ti nevenovala zbytočne.
Nech sa darí.

:)6.1.2016
 

póly máme dva - severný a južný, pól fľaše neexistuje

ani \"sesterka\" neexistuje

dá sa pokračovať, dielo je prešpikované nedostatkami a chybami, žiaľ, nik sa tu nenájde, kto, ako si podľa profilu želáš, začne všetko opravovať a učiť ťa, musíš sama...

všímaj si, čítaj stále, hľadaj rady, premýšľaj, prečo čím ťa tá či oná kniha zaujala

a či má význam písať? takto rozhodne nie!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Natália Ségerská

IMG_20150226_171148.jpg
O mne

Som usmievavá, usilovná a rada sa učím nové veci. Veľmi ma baví písanie a čítanie kníh. Na žánri nezáleží, prečítam si hocičo a potom sama posúdim či to je dobré. Aj keď ma kniha nebaví už od začiatku, tak ju prelúskam a nakoniec zistím, že pointa bola super. Preto sa nenechám odradiť hneď prvými stránkami. Rada čítam fantasy alebo rôzne romány. A dlhšiu dobu pracujem na vlastnej knihe. Už mám celkom dobrý začiatok, a chcela by som sa podeliť o moje zápisky. Aby ste mi poradili, či to píšem správne a či má vôbec význam písať to ďalej. Dopísať to chcem tak či tak, a keby to malo úspech, tak by som to aj rada vydala. Rada píšem aj rôzne básne. Len tak pre potešenie. Tak to je niečo v skratke o mne :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: