IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jablko (Čakat)9.8.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 147, Komentáre 2

 
1
                                                       1.kapitola
                                              Boje zvádzané proti sebe.
 
 
     Sám, obklopený tichom prázdnoty noci, driemal a zároveň v polovičnom bdení vnímal, tú surovú ilúziu. V tme pred tmou a pred tou tmou ktorá bola pred ňou, sa nechával nespočetní krát viesť fantáziou.
  Vtedy  myseľ splynie za jedno. A oči? Oči tie sa prispôsobia, svetu snov. Obrazy vzniknuté takpovediac z ničoho, vytvoria kompozíciu predurčenú k božskocťi. Zvláštni to pocit, zistiť že démoni zajtrajška môžu tak ľahko  stratiť svoju moc, i keď na chvíľu.
   Ale čo ak ten okamih bol len svetlom, ktorý je predurčení v tieni pravdy pohasnúť? Veď jeho výtvor nemohol byť skutoční, holí fakt neodškriepiteľní od vlastnej existencie. Výjavy čo sa derú do zatvorených oči, niesu. Snažil  presvedčiť sám seba, no nešlo to.
    Vzduch nasiaknutí vôňou nocí, prepletenej tou trpkou pachuťou krvi, zrážajúcej sa na studenom tele pri jeho nohách, mu v tom bráni. Aký odporní okamih. Je vrah? Ruky poznačené červenou, nepripúšťajú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

NatQa12.8.2014
 

Ahoj Čakat,
hoci nie som čitateľ psycho románov, myslím si, že tvoje dielo by mohlo byť dobré. Páči sa mi na ňom ťažký text, vďaka ktorému úplne tápem v príbehu, čo by sa podľa mňa aj malo, takže je to v poho, a opisy, ktorých zásluhou je text miestami umeleckejší. Jedinú vec, ktorú by som vytkla je gramatika. Často máš namiesto y napísané i. A podobné chyby ako napr. slovo víťaz nie vyťaž.

Čakat13.8.2014
 

Ahoj NatQa,
som rád že si sa pozastavil pri mojom diele a ďakujem za pozitívnu reakciu, ktorú si cením o to viac, že nie si čitateľom podobných žánrov. Čo sa tíka gramatiky, musím s tebou jedine súhlasiť. Svoje nedostatky si plne uvedomujem. Bohužiaľ mám istí problém, kvôli ktorému nie je jednoduché dodržať správnu gramatiku, to však nie je výhovorka. Budem sa snažiť zmeniť to. Ešte raz ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Čakat

O mne

o

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: