IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jackpot (Gabko Šiška)9.8.2016
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 489, Komentáre 10

 
Predslov (JACKPOT)

 
Tento príbeh som napísal pre všetkých životom skúšaných ľudí, ktorí si prešli ťažkými životnými situáciami a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Gabko Šiška10.9.2016
 

Hodnotenia, komentáre, počet pozretí... Nič z toho pre mňa nie je stopercentne smerodatné. To najdôležitejšie, čo ma zaujíma je jednoduchá otázka. Odporučil/a by si tento rukopis/knižku/príbeh aj svojmu kamarátovi či kamarátke?

Alia S.12.9.2016
 

Neodporučila by som ho nikomu, keďže som čoskoro od neho odišla. Trpezlivosť mi vydržala 5 kapitol. Iba kvôli tebe. Už pri prvej bolo zrejmé, že všetko, čo nemusíš opisovať siahodlho, opíšeš. Chybám, čiarkovým nedostatkom, zbytočným privlastňovacím zámenám atď, čiže začiatočníckym omylom, o ktorých tu bolo popísaného veľa, sa nevyhýbaš. AKoby si písal, čo ti momentálne príde ne myseľ a hlavne sa v tom poteboval dlho vŕtať. Bez ohľadu či to zaujme, či má zmysel, či posunie dej.
Ako píšeš: málo hviezd, málo komentárov.
Doplním: aj to je odozva.

Gabko Šiška12.9.2016
 

Ďakujem za názor a dúfam, že sa raz k tomuto príbehu ešte vrátiš.

Alia S.12.9.2016
 

Gabko, až keď bude prepracovaný a turbulentný. Zatiaľ je to ako prešľapovať na brehu stojatej vody v opustenom ramene, hľadieť na hladinu a súčasne myslieť na iné. Pokiaľ nenahadzujú siete či aspoň udice rybári, nik sa nečlnkuje, nekúpe, nebicykluje, občas sa nevyhodí nad hladinu piraňa alebo nenadletí kormorán a neuloví chobotnicu, nik nepredáva zmrzlinu a psi nečúrajú po kríčkoch, tak nie je dôvod prešľapovať na brehu a čakať na pohyb, na niečo, čo konečne rozvíri stojatú vodu tak, že odpúta a zaujme nadlho a vyprovokuje zvedavosť, napríklad ako boj rybára s ulovenou plachetnicou dopadne, načo čakať? Asi tak. :)

Gabko Šiška12.9.2016
 

Chápem, čo myslíš a cením si to. Máš pravdu, budem na tom pracovať.

Miška16.8.2016
 

Tento príbeh vyzerá veľmi sľubne. Málokedy sa mi stane, že čítam až do konca. Verím, že bude pokračovanie, čoskoro! Nájdu sa tam menšie chybičky- či už preklepy alebo zlý slovosled viet. Niektoré veci som možno len nepochopila (napríklad slovné spojenie : stále presne o sedem rokov staršia.) Niečo by som z príbehu úplne vypustila - cesta autobusom a oslovenie dvoma neznámymi mi prišlo úplne nepodstatné, aj opis sna bol dosť zdĺhavý. Rovnako opis činnosti v obchodnom centre - to bola dosť veľká nuda, kým sa nedostal do výťahu. Tiež by som zmenila spojenie - s úderom jej osemnástich narodenín - ešte som to nevidela takto spojiť. Možno s príchodom jej 18...? Ale inak sa to javí ako naozaj dobrý príbeh. Páči sa mi ľahký spôsob vyjadrovania, jednoducho plynúci, nenásilne a veľmi prirodzene. Dokonca som sa zasmiala, čo sa mi v knihách stáva málokedy. Páči sa mi hravosť a bezprostrednosť. Vieš celkom pekne vyvolať záujem u čitateľa, hoci sa doteraz nič mimoriadne nestalo. Skrátka ma to bavilo a celkom sa teším, čo sa bude diať ďalej. :-D (tie pripomienky sú len také moje osobné postrehy - neber to v zlom.)

Gabko Šiška16.8.2016
 

Miška, tie pripomienky sú síce len také tvoje osobné postrehy, no pre mňa majú veľmi veľkú hodnotu a som ti za ne nesmierne vďačný. Určite na teba dám a chyby čoskoro opravím. Stále sa učím. Motivuje ma pozitívne ladený ohlas, veľmi si ma potešila. Ďakujem krásne :)

Miška16.8.2016
 

Teším sa na pokračovanie.:-D

SD11.8.2016
 

Ahoj, Gabko, sľúbila som, že Ti nechám dnes komentár, nuž som sa do toho pustila. Spočiatku som netušila, či ide o fantasy, mystery, komédiu, prípadne iný žáner, možno by nebolo zlé uviesť to v anotácii. K obsahu sa Ti veľmi nevyjadrím, pretože to záleží na individuálnom vkuse. Ak by som mala hovoriť za seba, asi by som celkom na začiatku vynechala opisy a úvahy o mene hlavnej postavy a prešla rovno k deju, aby si prilákal čitateľov, k tým úvahám sa predsa vždy môžeš vrátiť. Nerobila som si poznámky, len mi udrelo do očí, že kdesi máš napísané, že bol \"najväčším smoliarom na svete a druhým v okrese\". Možno som to zle pochopila (alebo si zle zapamätala), ale ak si v niečom najlepší na svete, v okrese v tom musíš byť tiež najlepší, nie až na druhom mieste, či? Potom pre mňa dej brzdili prílišné opisy a odbočky k rodičom, premávke a podobne. Problém je v tom, že možno aj máš veľmi dobrý príbeh, ale ak nezaujmú prvé kapitoly, mnoho ľudí sa už potom nevráti. Keďže si sa pýtal na vydavateľstvo, predpokladám, že u nich platí to isté. Istotne dostávajú tony rukopisov a ak ich nechytí príbeh od začiatku, nemajú motiváciu čítať a posunú sa na ďalší.

Gabko Šiška12.8.2016
 

Ďakujem za pripomienky. Tie opisy a úvahy sa budem snažiť poškrtať a v budúcnosti obmedzovať. Čo sa týka problému okres/svet, išlo o iróniu+vtip, ale si už druhá, ktorá to nepochopila, takže je zrejme chyba vo mne. Ešte raz pekne ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Gabko Šiška

pinecone-440493_960_720.jpg
O mne

V každom kúsku je kúsok zo mňa.
Prosím, neváhaj ma kontaktovať so svojim názorom, alebo ho nechaj pod rukopisom.

kontakt: gabkosiska@gmail.com

funpage: https://www.facebook.com/GabkoSiska.je.tu/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: