IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jadierkov príbeh (JankaHa)18.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 10, Komentáre 0

 

Ako sa Jadierko ocitol na svete.
 
V prútenom košíku na oválnom stole z orechového dreva uprostred kuchyne sa červenejú jabĺčka. Dievčatko, čo práve s rodičmi obeduje, sa načiahne za jedným zo šťavnatých plodov a rozkrojí ho. V tej chvíli z neho vypadne na dlaždicovú podlahu bruškaté jablčné semienko. Volajme ho Jadierko. Chvíľu nehybne leží, no potom sa pomaly pozviecha a prekvapene zažmurká. Trochu ho bolí koleno, ale nie je to nič dramatické. Poobzerá sa a zbadá kockované papuče, čo striedavo poklepkávajú do rytmu piesne z rádia. Sú tam aj zamatové vsuvky a malé ružové papučky.
„Hmmm, veď majú oči, nos a uši. Ba dokonca sa usmievajú ...,“ uvedomí si Jadierko, aké sú ružové papučky zvláštne.
Svet, v ktorom sa ocitol, ho láka, preto sa vyberie spod stola do stredu kuchyne. Zbadá rodičov, aj dievčatko a uvedomí si, že milé papučky patria asi jemu.
„Adelka, prosíš si mlieko?“ spýta sa otec.
Dievčatko prikývne. Otec teda naplní bielou tekutinou hrnček a vloží ho do akéhosi čudného zariadenia. Rozsvieti sa v ňom a Jadierko až poskočí od ľaku, keď začne čudne vr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

JankaHa

O mne

Vždy vo mne driemala túžba písať....dostala som sa k tomu až v období pred desiatimi rokmi, keď som bola istú dobu nezamestnaná. Dovtedy, aj potom som pôsobila v úplne inej oblasti - vyštudovala som prírodné vedy a pohybovala sa v oblasti výskumu a v akademickej sfére. Písať som začala pred desiatimi rokmi - najmä pre deti. Zatiaľ moja snaha bola korunovaná úspechom v podobe vydania knižky pred deti: Kto býva s Barborkou (Pectus 2012) Odvtedy som napísala aj pokračovanie Barborky, mám aj zopár iných rukopisov, ale nepodarilo sa mi presvedčiť žiadne vydavateľstvo na ich vydanie....tak skúšam tento portál :-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: