IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jazero (luciapivko)2.1.2011
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 271, Komentáre 4

 


Jazero
 
  "Po prvýkrát som ju stretla, keď som bola malé dievča. Pripadala mi taká nežná, mäkká a ďaleká. Ako som rástla, ona sa scvrkávala, a mne sa zdalo, že aj keď je stále nenápadnejšia, stretávam ju stále častejšie. A neskôr som ju vídavala neustále. Keď som šla ráno autobusom do školy, viezla sa v ňom aj ona. Keď som stála v rade v potravinách, zbadala som ju vchádzať dnu.
A keď sme sa boli s kamarátkami prejsť večer v parku, z diaľky som ju videla stáť pri jazere.
Na jazero si pamätám veľmi dobre.
Myslela som,  že je začarované. A ona že je jazerná panna.
Tam, kde som bývala, boli zimy kruté. A v parku zvlásť. Stromy stáli ako zakliate jeden vedľa druhého, nešťastné a obnažené a vietor ich nemilosrdne šľahal zo strany na stranu. Bezradne zalamovali rukami k nebu, plazili sa po zemi a zomierali.
Vietor ich vysmial a na jar vždy zmizol.
Jazero sa vtedy zmenilo zo zelenočierneho na žltkastozelené. Niečo v jeho vnútri ožilo, začalo dýchať a v noci spievalo.
Pam...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Zuzana Hriadeľová10.1.2011
 

Super, bavilo ma to od začiatku až do konca, aj keď sa vývoj dal trochu predvídať. Takéto dajmetomu ľudové námety sú však asi vždy v kurze. Myslím si, že rozsah je vynikajúco zvolený, any málo ani veľa. Dúfam, že máš aj niečo kvázi modernejšie a dúfam, že si to budem môcť prečítať.

luciapivko10.1.2011
 

Som rada, že ťa to bavilo:), ja sa vo svojich výtvoroch vždy zatáram do nejakej povesti, rozprávky alebo aspoň niečo naznačím, ale pousilujem sa nájsť aj niečo z iného súdka:)

Mišo8.1.2011
 

Vcelku fajn. Trošku to chce ešte dopilovať, to znamená vypustiť niektoré slovné rušičky: napr. bola som vtedy malé dievča - to dá rozum keď to bolo veľmi dávno a trochu mi to skomplikovalo prečítanie prvej vety! Prvá veta je veľmi dôležitá, a potom by som ešte vypustil s kamarátkami z dediny - teda vypustil by som to \"z dediny\" a na záver - čupla som si k jazeru, ja by som dal len čupla som si, veď píšeš že si konečne u jazera a celé je to dosť o jazere, tak k čomu inému by si si mala čupnúť? Bolo tam už moc toho slova jazera - hentam by som to vypustil. Ale ako som napísal, vcelku fajn. Mne sa to páčilo.

luciapivko8.1.2011
 

Ďakujem, viem o tej prvej vete, toľko som nad ňou rozmýšľala, absolútne nič normálnejšie mi nenapadlo, ja viem, že prvá veta je veľmi dôležitá:)A vďaka aj za tie ostatné pripomienky, budem sa snažiť to ešte prepracovať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

luciapivko

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: