IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jazvy (littlegirlinbigworld)10.12.2013
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 540, Komentáre 6

 

Lea prevrátila stránku v práchnivej polorozpadnutej učebnici a snažila sa očami sledovať slová, ktoré čítala jedna zo spolužiačok v prvom rade. Nech sa však pokúšala sústrediť ako len chcela, pišťavý hlas drobného dievčaťa odvádzal jej pozornosť od slov v knihe. Vety jedného z Newtonových zákonov sa jej v hlave beznádejne miešali tak, že sa to rozhodla vzdať a radšej sa venovať pohľadu von oknom. Kvitnúce stromy a spoza oblakov vykúkajúce slnko naznačovali príchod jari. Lea si zhlboka povzdychla. Počasie ju nezastihlo práve v jarnej nálade. Naopak pomyslela si, že jej súčasným pocitom by omnoho viac zodpovedala jeseň, síce plná pestrých farieb, ktoré sa však postupne pomaly vytrácajú, naznačujúc začiatok konca, sprevádzaného plačom neba. Podvedome si poškriabala predlaktie ľavej ruky pod hrubým rolákom.
„Lea, Lea,“ volanie sa ozývalo akoby z diaľky. Prebralo ju až drgnutie spolusediaceho spolužiaka.
„Preber sa, zaspatá,“ zamrmlal znechutene.
Až teraz Lea obrátila pohľad na fyzikárku, ktorá ju sledovala s mierne pobaveným a zároveň mierne ustarosteným pohľad...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll14.12.2013
 

Ahoj littlegirlinbigworld,
prečítal som jedničku. Píšeš výborne, resp. bezchybne:) Text zaujal.
Pekný večer
Matt

alittlegirlinbigworld15.12.2013
 

Ahoj, Matt.
Bezchybne istotne nie, ale ďakujem za pochvalu.

Gabriela11.12.2013
 

Zaujímavé čítanie, držím palce hrdinke i autorke :)teším sa na nové príspevky

ewhfvf15.12.2013
 

Ďakujem. Za seba aj za hrdinku :)

emko11.12.2013
 

ahoj,
rada pre hlavnú hrdinku: nech sa vykašle, ale úplne a definitívne na internet! :) Nech príjme pomocnú ruku od profesorky a brata...
Príbeh sa mi páčil,
gramatika bola dobrá. Až na niektoré slovné spojenia, mala si ich rozdelené a píšu sa spolu, neuvediem žiaden príkladn, nepísala som si pozn., sem tam ti chýbali čiarky na miestach, kde mali byť a naopak. Tiež si občas použila rovnaké slová krátko za sebou. A nemyslím, že by bolo potrebné znova a znova vypisovať vo vete slová typu: jej, svojej a pod., toto si každý čitateľ automaticky spája sám.
Sama s tým bojujem vo svojich príspevkoch a možno preto mi to v cudzom \"bilo do očí\" a teda je na tom, aby sa podobné slová zredukovali na minimum, niečo pravdy :)
PS: 5* from me

littlegirlinbigworld11.12.2013
 

Ahoj,
ďakujem za komentár aj hodnotenie.
Čo sa týka hlavnej hrdinky, ťažko povedať či sa treba na internet úplne vykašľať. Tento príbeh je síce vymyslený, ale inšpirácia prišla od toho, že som sa práve cez internet náhodou stretla s prípadmi ľudí, ktorí s niečím takým bojujú a práve internet im pomohol aj v tom, aby neurobili ešte niečo horšie. Samozrejme Lea má tú výhodu, že má aj reálne okolo seba ľudí, ktorí za o ňu zaujímajú, ale to neznamená, že sa musí úplne vykašľať na komunitu ľudí, ktorí ju ako jediní naozaj dokážu pochopiť. Nám, ktorí sme také niečo nezažili sa ťažko vžíva do jej situácie. Ale to už sme asi v rovine príliš filozofických úvah.
K výčitkám, usmiala som sa, keď som si ich prečítala, lebo sú to presne chyby, ktoré si aj uvedomujem, že robím, ale aj tak si pri nich neviem pomôcť. Opakovanie slov môže byť aj tým, že to bolo napísané vo veľkej rýchlosti, lebo som v prvom rade potrebovala príbeh zo seba dostať a korekciu som robila zas krátko pred spaním. Plus samozrejme pri niektorých slovách je to aj o nedostatku slovnej zásoby, ale tam už neostáva asi nič iné ako len čítať, čítať a čítať. Len keby na to bolo dosť času. Čiarky si tiež uvedomujem a priznávam, že v nich mám ešte od stredoškolských čias totálny chaos. Opakovanie slov typu jej, svojej a podobne je to u mňa úchylka, ktorou trpím aj v bežnej komunikácii, takže určite budem musieť tvrdo pracovať na tom, aby som sa jej zbavila.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

littlegirlinbigworld

O mne

Človek, ktorý už dávno objavil čaro písania a moc, ktorú má ako balzam na dušu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: