IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jazzoid (mirmir)5.12.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 330, Komentáre 0

 
Jazzoid
Jazzoid
Tento príbeh sa odohral v koncertnej sále počas svetového jazzového festivalu. Na koncert pozvali veľké mená jazzového sveta a nechýbalo medzi nimi ani argentínske jazzové kvarteto.
Koncertná sála bola týždeň vopred beznádejne vypredaná. Priekupníci s lístkami na koncert argentínskeho saxaofónového kvarteta prišli k slušným ziskom, keď vstupenky pokútne predávali v tmavých zákutiach jazzových klubov a kaviarní, hladným fanúšikom, ktorí si kúpu listkov nechali na poslednú chvíľu. Snáď z nedbalosti, či preto, lebo nie sú dostatočne zapálení pre jazz sa ocitli v úzkych. Z toho, že ich spoločnosť, v ktorej sa pohybujú, zamietne ak ten koncert neabsolvujú, z toho mali strach. A tak si stoj čo stoj kupovali od priekupníkov predražené lístky. Nedajbože, aby ich niekto obvinil z absencie na významnom koncerte kvarteta z Argentíny. Rovno by na nich strážcovia jazzovej doktríny mohli vrhnúť tieň podozrenia z absencie hudobného sluchu.
Pol hodiny pred koncertom sa začali plniť stoličky s mäkkým bordovým čalúnením v predných radoch. Tam si sadali priatelia a známi hu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

mirmir

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: