IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jed, víno a lesť (Michal Smolek)2.7.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 58, Komentáre 0

 
Jed, víno a lesť

Vedel, čo musí spraviť. Priečilo sa mu to, ale nezostávalo mu nič iné, ako poslúchnuť jeho príkazy. Nikdy by mu ani nenapadlo, že to takto dopadne. Kráľ ho držal v šachu a ten sa teraz za pomoci svojho radcu, zbaví kráľovnej. Všetka vina spadne na neho. Bol síce kráľov prvý radca, ale pre kráľa to nič neznamenalo. Celkom zabudol, ako mu pri vládnutí neraz pomohol. Pre kráľa je to už nepodstatné.
Pierre pristúpil k stolu a rozhodol sa. Splní rozkaz a hneď potom ujde z paláca. Musí sa mu to podariť. Bude štvanec, ale čo iné mu zostáva? Odteraz bude celý život len utekať. Natiahol ruku nad jeden zo strieborných kalichov; ten menší patrí kráľovnej a otvoril prsteň. Tento šperk bol presne vyrobený pre tieto príležitosti. V ňom sa totiž skrýval biely prášok. Vysypal ho do pohára a potom otvoril fľašu vína.
Mal šťastie, že v kuchyni nebolo ani nohy, no ktokoľvek môže hocikedy vojsť. Nalial do pohárov červeného vína a sledoval, ako sa prášok v tej krvavej tekutine r...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Smolek

NEW6.PNG
O mne

Jednoducho milujeeeem knihy. A tak som si ich začal písať sám. Smrtiaca kniha mi už vyšla, teraz pokračujem ďalej a dúfam, že sa nájde skupina ľudí, ktorej sa moje romány a poviedky budú páčiť.
Moje série: MACHINATEMPUS - horror - fantasy trilógia (možno ich bude časom viac)
VODNÝ BOZK - fantasy trilógia

V sekcií video a grafika nájdete ešte viac o mojich dielách.

;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: