IKARIKAR http://www.ikar.sk

Údolie stratených motýľov (Blue)11.7.2019
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 73, Komentáre 9

 

Jedenásta kapitola Jazero Pravdy


Hneď ako som ho videla, srdce mi začalo biť rýchlejšie. Opantal ma strach z odmietnutia a sklamania.


Na chvíľu som však predsa len celú pozornosť venovala jemu.


Oprel sa o kmeň vysokého smreku, zopár metrov odo mňa. Oblečené mal čierne nohavice a bledomodrú košeľu, dva gombíky pri krku mal rozopnuté. Rukávy mal vyhrnuté po lakte a ruky zastrčené vo vreckách nohavíc. Tvár mal krásnu, v prostredí tmavého lesa oveľa belšiu, skoro tak, ako včera v noci. Vlasy mu padali do čela a pery zvieral v tenkej linke, až vyzeral takmer prísne. Nakoniec som sa pozrela do jeho očí, vediac, že práve tam nájdem odpoveď na otázku, ako na tom som. Oči mal tmavé, pohľad podozrievavý a chladný.


Hoci som stále nevedela, čo všetko mu mám povedať, a možno som na to ani nebola pripravená, vedela som, že už musím čosi urobiť – prerušiť ticho a prekročiť zakázanú hranicu.


Tak som sa opäť zamerala na seba, a postavila sa na slabé nohy. Musela som sa veľmi veľmi snažiť, aby sa mi netriasli kolená. Zdvihla som pohľad a pozrela mu do tváre.


„Prišiel som.“ Prerušil ticho drsným hlasom.


Prikýv ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa29.7.2019
 

Ahoj Blue, v prvom rade sa mi páči, že si si vybrala odvážnu a peknú tému. Anjeli sú abstraktné postavy, ale celkom pekne si opísala stretnutie s ním. Príbeh sa mi čítal veľmi dobre,len to bolo na jeden hlt dlhé a možno by som trošku okresala niektoré faktografické opisy ako napr. ten, prečo je dôležitý spánok. Mňa to tam trošičku rušilo. Pekne píšeš o pocitoch a vieš to s citom klásť do viet :) myslím, že by som si takú knihu kúpila.

Tereza-Blue29.7.2019
 

Ďakujem Ti za hodntenie aj pripomienky. Niekedy je naozaj menej viac, vždy bolo pre mňa ťažké veci skracovať. Zamyslím sa nad tým :)

Tina19.7.2019
 

...posielam 5 hviezdičiek. Veľmi pekne napísané, len tak ďalej

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem. :)

Katka19.7.2019
 

Katka19.7.2019
 

Hodnotím veľmi pozitívne, si šikovná.

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem pekne. :)

Tereza16.7.2019
 

Ďakujem, som rada, že Vás to zaujalo. Dlho som váhala, kým som to sem uverejnila. :) Budem sa snažiť rozdeliť to do viac kapitol, ako ste mi navrhla.

Eva15.7.2019
 

...napad to nie je zly:):) mozno si tento pribeh najde vela citatelov. Trocha ezoteriky nikdy nezaskodi, skor naopak. Len je to pridlhe radsej viac kapitol a rozdelit, ale to je len moj osobny nazor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: