IKARIKAR http://www.ikar.sk

jedného dňa 3. časť (JaNi)24.3.2019
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 28, Komentáre 0

 

- ZAJTRA MÁM O 13.00 STRETKO V ŽILINE, BUDEM POTREBOVAŤ ŠOFÉRA, VYZDVIHNEM ŤA OKOLO 11.30. DOBRÚ NOC.- teraz snáď sranduje, netrúfam si ísť autom takú diaľku.
Po ceste do postele som sa zastavila v kúpeľni, nech zo seba zmyjem výčitky a cigaretový dym. Neznášala som si ľahnúť taká do postele, mohla som byť akokoľvek opitá vždy som ešte hodila sprchu. Všimla som si, že sa na chodbe rozsvietilo, myslela som si, že to je zas rozzúrený otec. Na moje šťastie to bola iba Nina.
,,Ty čo nespíš?“ pošeptala som aby som nezobudila aj zvyšok domu.
,,Volal mi Peter, vraj si mu neodpísala na mail, ktorý písal ešte ráno a teraz nemáš zapnutý facetime, aby ti mohol zatelefonovať.“
Ani som si nevšimla, že mi prišiel od neho mail, akoby aj mohla, keď som nebola celý deň doma.
,,Povedala som mu, že už dávno spíš, lebo si mala ťažký týždeň v práci.“ Vysvetľovala mi moja sestra.
,,Nemusela si ma kryť. Som dávno dospelá môžem snáď ísť občas aj ja medzi ľudí.“ Nina mi nič nevyčítala. Skôr som sa snažila obhájiť sama pred sebou, zahnať pocit výčitiek za pekne strávený deň.
,,Ráno ti bude vol...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

JaNi

O mne

„Ľudí poháňajú dve základné motivácie: strach a láska. Keď máme strach, stiahneme sa zo života. Keď sme plný lásky, otvárame sa všetkému, čo život prináša, so zanietením, nadšením. Najprv sa musíme naučiť milovať samých seba vo všetkej našej kráse aj nedokonalostiach. Ak sa nedokážeme milovať, nedokážeme plne využiť našu schopnosť milovať ostatných a náš potenciál tvoriť.“ – John Lennon

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: