IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Jedného pekného dňa (Silvia Havelková)18.3.2011
 

4
 počet hodnotení: 27
prečítané 332, Komentáre 38

 
Jedného pekného dňa, kap. 1-5
Otec vždy na moje želanie, ktoré sa nedalo splniť, hovorieval: „Áno, Trudy, iste. Jedného pekného dňa...“ S jeho odpoveďou som sa uspokojila a prevažne na svoje želanie aj časom zabudla. Ako som rástla, došlo mi, že tento zvrat má synonymum vo výraze „tak to sa nikdy nestane“. Ale keď sa mi nič nedarilo, predsa som ho akosi podvedome používala. Bol akoby zázračný. Bol pre mňa istotou, že Popoluška sa raz určite stane princeznou. Ak by to nevyšlo v dohľadnom čase, tak jedného pekného dňa...
1.
„Trudy, mám problém! Musíš mi pomôcť, si moja jediná nádej!“
Zvláštne, účastník hovoril presne tak nástojčivo, ako pred tým vyzváňal mobil. Akoby svoje zúfalstvo preniesol už do jeho zvonenia.
„Jaro? Z akého čísla to voláš?“
„Trudy, prosím ťa, musím s tebou hovoriť, už neviem, kto iný by ma mohol vypočuť!“ Jaro hovoril neskutočne nástojčivo, ale vzhľadom na to, ako som ho poznala, som tomu nevenovala nadštandardnú pozornosť.
„Dobre, Jaro, som v práci, môžeme sa stretnúť o pol šiestej...“...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Viera Kupsáková31.8.2011
 

Dobrý večer Silvia.
Jedného pekného dňa - dnes, som klikla aj na toto dielko, a musím priznať, dostalo ma. Zatiaľ som síce prečítala len prvú kapitolu 1-5, ale nakoľko ma to zaujalo, určite budem v čítaní pokračovať. Neskôr si prečítam aj Stačí si neželať.
Prajem veľa tvorivosti.

Silvia1.9.2011
 

Ďakujem pekne, ste milá. Je to naozaj take relaxačné čítanie... :-) Stačí si (ne)želať by malo vyjsť už o dva týždne v knižnej podobe.

Eva18.8.2011
 

Oceňujem, že Silvia píše uveriteľne. Prostredie – to u nás i v Nemecku som si dokázala predstaviť a aj ten neslávny bar sa mi zdal akýsi povedomí... (Dokonca som na webe našla mestečko Hornberg, ktoré spomína – je to naozaj ono?) A Trudy? Celkom mi pripomenula jednu ex-spolužiačku, ibaže ona stále len čaká a čaká...Trudy snáď už nie... :-)

Silvia19.8.2011
 

Ak to je ten vo Schwarzwalde, tak ano :-) A aj ja dufam, ze Trudy uz necaka :-) Dakujem, Eva.

Elena E.21.6.2011
 

Jedno z mála, kde čítam aj dlhé kapitoly a bavím sa.

Silvia22.6.2011
 

To je fajn, teším sa :-)

trea17.6.2011
 

Silvia, v 13.kapitole som narazila na tento časový rozpor: Peter ako bývalý Trudyn spolužiak má 32, s Luciou sa dal dokopy ešte v časoch štúdia (predpokladám, že mohol mať do 25, v texte nič nenaznačuje, že by študoval okolo 30-tky, alebo mi niečo ušlo?:)aj to sa mohlo stať), čoskoro zistí, že Lucia je tehotná, s ním nie. Keď neskôr stretne Trudy, Lucia ešte stále neporodila. Medzitým je veľká diera v rozmedzí niekoľkých rokov.

Ďalšie postrehy, ak máte záujem:
zbytok buchty - zvyšok (9.k)
chovať ako sestra - vhodnejšie správať sa (10.k)Poznala som jedného profesora psychológie, ktorý za použitie chovať sa namiesto správať sa vyhadzoval zo skúšky.
Nuž, materiál ako chemlón sú večné - je večný (11.k)

Silvia18.6.2011
 

Trea, ďakujem za Váš čas. V skutočnosti to malo byť naozajt tak, že mal študovať neskôr. Keďže však to nebolo jasné z textu, dala som si poradiť a spornú časť som len skrátila o detaily. Dúfam, že teraz to už znie uveriteľnejšie. :-) Za drobnosti som vďačná, aj keď viem, že podobných tam bude mnoho. :-( Po sebe človek ťažko hľadá chyby. Teší ma, že mám takú pozornú čitateľku! :-)

trea19.6.2011
 

Silvia, prebehla som ten sporný odsek, tá časová nezhoda sa síce vyparila,(nechcem Vám komplikovať úpravy a vyznievať neustále nespokojne)ale aj tak Petrov holý argument, že sa bál o stratu práce, nie je pre mňa dosť uveriteľný, aby sa nechal dotlačiť do manželstva. Programátori sú perly na pracovnom trhu, o ktoré sa bijú zamestnávatelia a bezpochyby takmer všade zarábajú nadpriemerne. Tá pôvodná verzia, kde bol ešte ako študent a teda bez veľkej praxe, odkázaný na príjem od svojho šéfa, viac poukazovala na jeho závislosť. Skôr by som zakomponovala údaj o tom, že študoval neskôr, tuším niekde na začiatku sa spomína, že ho prijali na vysokú, tak tam by som vložila poznámku, v akom veku alebo niečo podobné. Pravdaže, rozhodnutie je na Vás, koniec koncov ten odsek nie je rušivý a je to len môj dojem. Už Vám do toho kafrať nebudem.:)

Silvia22.6.2011
 

Nie, nejde o kafranie. Musím si to celé ešte raz pozorne prečítať. Bohužiaľ, moje pracovné vyťaženie mi to momentálne nedovoľuje, a tak to bude asi celé leto :-( No neskôr sa k tomu vrátim. Som vďačná za každú pripomienku.

trea14.6.2011
 

Silvia, klikla som na Vaše meno v Tipke (inak zaslúžene). Len tak zo zvedavosti, že prebehnem prvú stránku. Musím priznať, nie je to úplne moja šálka kávy, ale nestihla som ujsť:), totiž vtiahli ste ma do deja (zatiaľ po 8.kapitolu). Páči sa mi irónia vo vnútorných monológoch hlavnej hrdinky. A samotný príbeh je veľmi čítavý.

Silvia14.6.2011
 

Zdravím Vás, Trea. Teším sa Vašej spätnej väzbe (zvlášť, keď je pozitívna :-)) A viete čo? Ani moja \"šálka kávy\" to nie je. Ale mala som potrebu túto novelu napísať, lebo mám pocit, že okolo mňa sa pohybuje veľmi veľa presne takýchto žien - slobodných, čakajúcich, inteligentných, ale stále trochu naivných. Jednoducho som im chcela dodať odvahu. No ak sa Vám naozaj páči irónia, tak potom odporúčam Stačí si (ne)želať, ktorá by mala vyjsť ešte tento rok v Ikare (prvé kapitoly nájdete aj na tejto stránke). Tam som ňou skutočne nešetrila... :-) Ešte raz vďaka.

Lýdia J.14.6.2011
 

Trea, aj ja odporúčam Stačí si neželať. Tam si ironického nadhľadu vychutnáš poriadne. Ja sa ešte furt bavím (po viac ako roku) na záverečnej scéne s udenáčom. Neprezradím, čítaj.:))

trea15.6.2011
 

Lýdia, najskôr chcem toto dočítať. Taký typ ako Jaro by som aj ja rada \"nakopla\" v literatúre. No veď uvidím, ako si Trudy s ním poradila.
Z románu Stačí si neželať je zverejnených už len pár kapitol, zo zvedavosti ich pravdepodobne prebehnem a dúfam, že jedného pekného dňa dočítam až do konca:)
Silvia, inak gratulujem k vydaniu knihy.

Silvia15.6.2011
 

Ďakujem. Mám z toho skutočne veľkú radosť.

Silvia15.6.2011
 

Milá Lýdia, ten údenáč na Vás tuším zapôsobil... :-)))

Lýdia J.16.6.2011
 

Áno, veľmi. Keď si predstavím, ako ju, decentnú dámu, na začiatku rozčuľovalo, že ho jedával v obývačke z mastného papiera. A, nakoniec? Aj jej zachutil. Aspoň, že si ho hodila na podnos.:)) Dúfam, že to zostalo aj v knihe.

Silvia17.6.2011
 

Ostalo tam takmer všetko, vrátane údenáča :-)

Lýdia J.25.5.2011
 

Ad: Dnešná TIP-ka

Silvia, gratulujem. Možno aj \"Stačí si želať\" a \"Jedného pekného dňa\" sa stane.:)) Majte sa dobre.

Silvia26.5.2011
 

Úprimne - veľmi ma to prekvapilo. Ani by som si to nevšimla, keby ste mi nenapísali komentár... Ďakujem.

Lýdia J.27.4.2011
 

Ad: 13 až 21

Páčilo sa mi to, ďakujem.

Silvia27.4.2011
 

:-) Niet za čo...

Lýdia J.13.4.2011
 

Ad: kapitolky 1 až 12

Výborné čítanie, iba dúfam, že to nebol koniec.:)

Silvia14.4.2011
 

Samozrejme, ze nie :-)
Novela je davno hotova, ma 21 kapitol, len ich pridavam postupne.
Som rada, ze sa Vam paci... :-)

Mariana5.4.2011
 

Milujem tieto príbehy zo života, autorka je moja krvná skupina. Veľa úspechov do ďalšieho písania.

Silvia6.4.2011
 

Ďakujem pekne.

Mino27.3.2011
 

Zasa niečo vydarené... Som zvedavý, kedy Ti knihy začnú vychádzať aj v Ikare :-)Držím palce!

Silvia28.3.2011
 

:-)))

alena21.3.2011
 

Čítanie splnilo moje očakávanie.... výborné! Držím palce do ďaľšieho písania a netrpezlivo čakám na pokračovanie !!

Silvia21.3.2011
 

Dakujem, Alenka!

Marta18.3.2011
 

Veľmi zaujímavý príbeh, napínavá zápletka, odporúčam všetkým milovníkom dobrej knihy. Čakám na šiestu kapitolu. Želám veľa chuti a nápadov do ďalšej práce. :) :) :)

Silvia21.3.2011
 

Vdaka, Marta. Snad sa Ti to bude pacit cele...

Lýdia J.18.3.2011
 

Počet prečítaní - 5, a počet hodnotení - 6??? Asi sa niekde stala chyba. No, čo už, aj PC sú omylné.

Silvia21.3.2011
 

Uz je to hadam ok...

iejjjv18.3.2011
 

Pekný príbeh zo súčasnosti, plný zaujímavých situácií, ktoré nútia čitateľa dočítať dielko až do konca! A humor autorky je mi vlastný :-)
Prajem veľa literárnych úspechov

Silvia21.3.2011
 

Mila/y iejjjv! Le tusim, kto sa skryva za tymito pismenkami... Dakujem.

Lýdia J.18.3.2011
 

Tak aj Silvia je späť. Už sa teším na dobré čítanie, pekný deň Vám prajem.:)

Silvia21.3.2011
 

Pekny aj Vam, iste peknejsi ako preziva Trudy... :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Silvia Havelková

DSC08400 v2.jpg
O mne

Nemám 42, nepracujem s kúrenárskou technikou, nemáme doma maturantku, mojim kamoškam nezväčšujú hrude silikóny, neodfarbujem si vlasy a môj manžel nie je mumák.
Ale trojzložkový komín na obrázku mi naozaj pripomína vibrátor. (Kto nerozumie, nech si prečíta Stačí si (ne)želať.)
Pridávam novelu Jedného pekného dňa, ktorá má žánrovo veľmi blízko.
Viac o mne: www.phaqua.sk/art

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: