IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jeremy (stvora)10.6.2015
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 187, Komentáre 0

 
Jeremy
    Nazývali ho rôzne. Sám seba však pomenoval idiotom. Veď každý deň zablúdil.Každý! A to už vo vlastnej hlave, v budove, v meste, alebo na internete. Jeremy nikdy nevedel ostať na chodníku. Musel z neho zísť každých päť minút, alebo aspoň raz za dve a pol hodiny, a voňať kvety. Alebo sa válať v blate. A tak v jeho hlave skrslo poznanie: Bol idiotom.
      Bol idiot, ktorý miloval detaily. Bol blázon, ktorý miloval svet. Bol to trpák, čo zakopával a sťahoval na zem aj iných. Bol to moták, čo zdvíhal zo zeme cudzích a oni mu na znak vďaky podkladali nohy. Jeremy bol idiot. Bol to taký beznádejný kretén, že veril, že dakde v budúcnosti bude ten deň. Jeden jedininečný,slnečný deň. Deň ked nezablúdi, lebo to, čo robí už ostatní nebudú volať blúdenie. Deň, keď  sa mu odzdravia úsmevom anie posmeškom. Deň, keď nebude vo svojej hlave na seba kričať, lebo  mu svet uzná, že to, čo robí nie je márnivé. Deň, keď bude sám so sebou šťastný, šťastnejší ako bol deň pretým. Aspoň jeden jedininečný deň, keď slnko nebude na ľudí v meste svietiť, ale ich bude aj hriať.
      Samozrej...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

stvora

O mne

Do písacieho rybníka som skočila ešte ako malá. Vždy som písala do šuflíka a neskôr, po objavení počítača, do priečinka. Mám blog s anglickou poéziou ( www.stvora.wordpress.com ) a dokumenty plné poviedok a námetov na dlhšie príbehy. Dúfam, že so mnou naskočíte na električku príbehov a spolu odokryjeme to čo skrývajú príbehy.
"Začínam ako plavčík, skončím ako kapitán."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: