IKARIKAR http://www.ikar.sk

Jesenný list (Igor Vaško)7.1.2013
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 273, Komentáre 2

 
Jesenný list
 Díval som sa jej na chrbát, ako rýchlo kráča preč. Opadané, zlatisté lístie lietalo hore dole vo vetre a prevaľovalo sa jej pod nohami. Poobedňajšie slnko mi tenkými lúčmi presvitajúcimi cez rednúce koruny stromov svietilo na tvár a príjemne ju zohrievalo. No v srdci ma bodala ľadová dýka a rany okamžite pokrývala vrstva inoväte.
Hnedý kabát sa strácal a zase objavoval medzi stromami. Dlhé rovné hnedé vlasy sa čoraz menej leskli na slnku, pretože môj výhľad bol čoraz viac zakrytý.
Opatrne som sa dotýkal vlastného srdca a skúšal som, čo všetko znesie. Cítil som sa naozaj všelijako, podvedený, oklamaný, sklamaný, ublížený. Bol som neustále pripravený tie pocity ignorovať, lebo som potreboval najprv zistiť, čo mám robiť.
Stál som tam a díval sa, ako odo mňa odchádza. Nie len doslova, ale aj ako sa jej rozhodnutie opustiť moje srdce mení na skutočnosť. Vietor mi strapatil vlasy a ja som tam stál oboma nohami pevne na zemi, lístie okolo sa zmenilo na prúd šuštiacich farieb. Vtedy sa vo mne rozpútala búrka.
Nehýbal som sa, no moje vnútro bolo plné sivých dažďových...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kristína9.1.2013
 

Tento príbeh je veľmi dobre napísaný, malo by si ho prečítať čo najviac čitateľov. Je v ňom všetko: opisy prírody,spoločných pekných chvíľ s láskou, zamyslenia nad vlastnými chybami a hlavne sa mi páči, že lásku si udržíme najmä tým, že jej umožníme byť slobodnou bytosťou. Akonáhle ju začneme obmedzovať hrozí rozchod, s ktorým sa musíme chceme, či nechceme vyrovnať a poučiť sa z neho, aj keď to určitý čas bolí. Len tak ďalej v písaní.

Alda7.1.2013
 

Veľmi pekne opísaný bolestivý rozchod z pohľadu zaľúbeného muža. Nevnímala som chyby, ktoré v texte sú. Jednoducho som \"nasadla\" na jesenný list a nechala sa na ňom unášať:). Naozaj veľmi pekné čítanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Vaško

O mne

Rád žijem v príbehoch, ktoré sám vytvorím. Rád prekonávam ťažkosti a rád zápasím, najčastejšie však sám so sebou.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: