IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Kaderníčka Ilková sa odstrihla od mužov (Hana Hájska-Plachá)25.8.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

S veľkou chuťou som si prečítal Vaše poviedky zo súboru Príbehy o Agneške..., hoci názov je mierne zavádzajúci, mali to byť skôr Príbehy okolo pani Agnešky, alebo z okolia pani Agnešky, alebo ako ich vidí pani Agneška, alebo... Dostali ste ma najmä dvomi úvodnými poviedkami...
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

PETER HOLKA, spisovateľ

5
 počet hodnotení: 13
prečítané 707, Komentáre 11

 

Siedmy príbeh, v ktorom Agneša sleduje, čo spôsobujú nožnice kaderníčky Ilkovej.
"Ona sa neodstrihla," zahundrala nemosúrene dôchodkyňa Steinová, keď jej Agneša povedala, že kaderníčka Ilková zavrela kaderníctvo, lebo sa lieči z depresií a vyčíta si, že od nej ušli všetci muži. "To oni sa odstrihli a ušli," nástojila. "Ako ten môj. Uletel si do neba, a keď tam príde poštár Huňady, zatají sa, aby mi nemusel odpísať."
Kaderníčka Ilková mala vždy pri sebe nožnice. Keď išla okolo kríka alebo kvetu, ktorý sa jej páčil, tak šmik-šmik, kúsok odstrihla, doma vetvičku vopchala do pohára s vodou a čakala, kým nepustí korienky. Hneď, ako sa objavili prvé vlásočnice, si kúpila pekný črepník a rastlinku zasadila. Väčšinou sa jej nič neujalo. Pri vlasoch to bolo úplne naopak. Čím viac strihala vlasy svojich zákazníčok, tým viac im rástli, hustli, bujneli. Najčastejšie však strihala svojich synov. Najstarší bol ryšavý po jej prvom manželovi. Prostredný mal gaštanové vlasy po druhom manželovi a najmladší úplne čierne po treťom. Prvý manžel bol alkoholik, druhý sa rád...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Andrea26.4.2017
 

Dobry den, vidim, ze ste tu dlhsie neboli, ale skusam stastie. Mohli by ste sa mi ozvat na mailik andrea.nitkulincova@gmail.com? Mam pre Vas mozno zaujimavu ponuku. Dakujem krasne.Andrea

KattyNka30.10.2011
 

Vaša tvorba sa mi veľmi páči. Píšte a nevzdávajte sa. Tiež gratulujem k umiestneniu poviedky. :-D

Cat Sagari19.10.2011
 

Hani,

srdečne Ti gratulujem k umiestneniu poviedky v Zbierke poviedok z MámTalent.sk.
A... Už si dávno nič nenapísala.

Maj sa pekne. :)

Cat

zuzana19.10.2010
 

super :))

Hana12.10.2010
 

Vďaka. Tak teda šup-šup.

Dandelion20.9.2010
 

Nechápem. Nechápem ako môže človeka s takým talentom ako máte Vy, vôbec čo i len napadnúť, že by ste vzdali, predpokladám písanie. Pre takých ako ste Vy, by mali uzákoniť povinnosť písať, písať a písať! No...,občas by ste sa mohli aj najesť, alebo potom šup šup písať.

Cat Sagari28.8.2010
 

Hana,

len, prosím, nič nevzdávaj; Agneša, poštár Huňady, kaderníčka Ilková, dôchodkyňa Steinová – to sú všetko postavy, ktoré mi postupom času prirástli k srdcu.

Najviac sa mi z Tvojich príbehov páči zatiaľ ten posledný (oh, klamem, veľmi sa mi páči i Džungľa – výborné a neskutočne uletené), v ktorom sa lapený nešťastník na svoje šťastie odstrihol od odfukujúcej Micky. V tomto prípade však neplatí, že sa kaderníčka Ilková odstrihla od mužov, ale muži, vrátane jej synov, sa odstrihli od nej – pre istotu – a dobre spravili. :-)

V poviedke si pekne predostrela zopár humorných situácií – chlpatejúci neandertálec, incident s rozmarínom, čínska ruža verzus čaj s citrónom. Úprimne sa priznávam, že sa pri Tvojich textoch vynikajúco bavím; nie na Tvoj účet, lež na účet *kolibríkatejúcej sa* Micky!
Jednoducho, je s Tebou *sranda*.

Rozveselene a s úsmevom na perách Ťa pozdravuje

Cat

Hana30.8.2010
 

Vďaka za obe povzbudenia.
Je príjemné vedieť, že moje figúrky už žijú aj pre iných.
Cat, tíež mám rada E. E. Poea a Gustava Meyrinka a Roalda Dahla samozrejme. Na Meyrinka som si spomenula, keď som čítala Tvoje Iracionálne poviedky.

Angela Lencsesová27.8.2010
 

Potešila ma Tvoja poviedka, je v nej nežný šarm a štýl máš skvelý.

Tina VdH27.8.2010
 

Výborné, Hanka. Páči sa mi ten jemný úsmev, schovaný v riadkoch tvojho textu. Bezchybné, s jemnou pointou, vtipné! Prečítam hneď aj ostatné poviedky!

Hana27.8.2010
 

Milá Tina, velmi ma potešilo, že taká úspešná autorka ako ty, si prečítala môj text, a že sa ti páčil. Najmä, keď už som to chcela vzdať. Veľmi si ma povzbudila. Ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hana Hájska-Plachá

obalka.jpg
O mne

Po mnohých rokoch sa moje príbehy dočkali aj knižného vydania. Niektoré som prepracovala, niečo som dopísala, vymenila meno hrdinky z titulnej poviedky a namiesto rozprávačky som sa podujala príbehy rozprávať v prvej osobe. Knižka sa volá Predzáhradky a má podtitul Ako sa kaderníčka Milučká odstrihla od mužov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: