IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Láska za časov moru (Doktor)6.2.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Z tohto diela som prečítal iba 3. kapitolu nazvanú Skúška. Okrem krkolomného nadpisu celej prózy – správnejšie by azda bolo Láska v časoch moru alebo Láska za čias moru – ale ani v spisovnej podobe to nie je ktovieako vynaliezavý názov, som bol príjemne prekvapený a potešený. Dobrú prózu spoznáte aj podľa toho, že je v nej dobrá každá veta – a že vás zaujme na hociktorom mieste, aj keď nepoznáte začiatok, aj keď ju čítate od stredu ako ja.
(celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

DANIEL HEVIER, spisovateľ

5
 počet hodnotení: 22
prečítané 1769, Komentáre 15

 
Kapitola 1: Tieň
Profesor Medeus sledoval svoj tieň. A tieň sledoval jeho. Kráčal po chodníku k fakulte a pod pazuchou si pritískal k telu koženú aktovku. Neniesol ju spustenú voľne v ruke ako ostatní muži, ktorí dokonca ľahkovážne knísali taškami do rytmu svojich krokov.
Ráno bolo nezvyčajne slnečné aj na druhú polovičku apríla. Obloha skorého doobedia bola jasne modrá, len nad obzorom sa zbieralo niekoľko bielych mrakov, z ktorých mohla byť búrka. Zem bola vlhká po nočnom daždi, kvapky vody iskrili na listoch smutných vŕb. Keď popod jeden zo stromov prechádzal, zasiahla ho po poryve vetra mokrá spŕška. Studené kvapky mu spadli za golier a do očí. Automaticky siahol do kabely, avšak vo svojej roztržitosti znovu zabudol dáždnik. Aprílové počasie sa menilo z hodiny na hodinu.
Utrel si tvár vreckovkou a pokračoval ďalej po chodníku. Zo zvyku sa snažil nevšímať si ľudí idúcich do práce, nepozerať sa im do očí a splynúť v dave. Bez povšimnutia prešiel okolo zástavky, kde sa naradostnene ľudkovia rozbehli k plnému autobusu, ktorý sa dovalil ku krajnici. Na rozdiel od profesora, sa za...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

sara12.9.2011
 

Prečítala som jedným dychom a je to skutočne výborné! prajem veľa podobných kúskov.

Elena E.29.4.2011
 

Čo robí negatívna reklama:-)Tak dlho sa na toto chystám a teraz som to na šup prečítala. Páčilo sa. Veľmi.

Jela29.10.2010
 

mily autor \"doktor\" ..som sice len v uvode citania, ale mam chut citovat p. Heviera a vlastnymi slovami by som to povedala co najstrucnejsie asi takto: toto je teda fakt dobra proza, toto by som si velmi rada raz precitala ako knizne dielo a nasla ho na pultoch knihkupectiev...

trea20.8.2010
 

Keby som mala vydavateľstvo, tak neváham vydať tvoje dielo:) hoci som s čítaním len na začiatku, ale páči sa mi to. Nemyslíš, že ten zvrat v 5.kapitole prišiel priskoro? Ja rada naťahujem, tiež píšem o študentkách a profesoroch, ale je to vsadené do iného \"dekoru\". Každopádne držím palce a želám veľa čitateľov.

verihood29.7.2010
 

výborné :)

Elis29.4.2010
 

Ja tú knihu chcem. A aj by ma zaujimalo, či ju autor prihlasil do literárnej ceny, lebo si myslím, že by mala šancu uspieť.

Dada2.4.2010
 

V poslednom období ma zaujali dvaja autori Daniela Kapitáňová a jej kniha o cintorínoch a tvoje dielko je druhé, zaujímavé, oddychové, jednoducho niečo čo sa číta ako teplý rožok s maslom

Doktor12.3.2010
 

Ďakujem. Vaše slová ma veľmi potešili.Tešte sa na napínavé pokračovanie :-)

Alexander Savko2.3.2010
 

Páči sa mi tvoj humor, aj s tým tvojím paranoidným doktorom. Priznám sa, prečítal som na skúšku iba 4-tú kapitolu a teraz musím všetko.

Dana Mamrillova1.3.2010
 

Veľmi sa mi páči tvoje dielo. Len tak ďalej:)

martincova denisa1.3.2010
 

nádherne úplne som bola vtiahnutá do deja akoby som stála za sklom a sledovala čo sa deje

Elena Kálková,Dr.1.3.2010
 

Ahoj Doktor, dnes som čítala hodnotenie D. Heviera na tvoje súťažná kapitoly. Vyprovokovalo ma to a práve som \"Ťa\" dočítala. Blahoželám. Aj ja som zapojená do mám talent.

Elizabeth J.V.26.2.2010
 

Číta sa to veľmi príjemne. Po dlhšej dobe znovu niečo, čo ma zaujalo prvými riadkami. Skvele. Fandím.

isabella26.2.2010
 

Tak toto je FAKT dobré. Teším sa na pokračovanie :-)

Tina Van der Holland25.2.2010
 

Ahoj, Doktor. Tvoje dielo sa len dnes objavilo v tipoch, máš tu zatiaľ kapitoly 1-4, ale je to výborné! Čítala som vetu za vetou, čím chcem povedať, že každá z nich plynulo vedie a udržiava záujem ďalej a ďalej a ďalej... Výborné! A nadovšetko sa mi páči ten sarkastický podtón.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Doktor

fotečka3.JPG
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: