IKARIKAR http://www.ikar.sk

Za Stodolou (Roman Borušovič)6.11.2017
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 14, Komentáre 0

 

Kapitola 5. Dobrodružstvo v hore


Dobrodružstvo v hore


 


Od rána pršalo. Nika s Dominikom unudene vysedávali v kuchyni a z času na čas sledovali kvapky dažďa, pomaly stekajúce po okne. Obaja mali v hlavách obraz toho, čo videli predošlý deň a všetko ostatné im pripadalo nepodstatné a nezaujímavé. Babka práve zavárala jahodové kompóty a dedko lúštil krížovky, keď zazvonil Nikin mobil.


„Asi volá mama,“ povedala babka a pohľadom sledovala Niku, ako zodvihla telefón a potom chvíľu doň niečo rozprávala.


„Pozdravuje vás všetkých mama... A babka sa vraj má už lepšie a možno ju dokonca zajtra pustia z nemocnice domov,“ oznámila po chvíli. Potom si vytiahla zo svojej tašky hrubý zošit, do ktorého si kreslila vlastné návrhy šiat a začala si v ňom listovať. Po chvíli ju niečo napadlo a odbehla do svojej izby.


Keď prestalo pršať, bolo už poobede a Dominik s Nikou opäť oznámili, že sa idú pohrať do stodoly.


„Len nech na vás v tej stodole niečo nespadne,“ povedala babka, „už dávno sme ju mali zbúrať,“ dodala a zachmúrene sa zahľadela na dedka.


 


Obaja sa však v stodole veľmi neohriali. Len čo za se ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Roman Borušovič

O mne

Nieco o mne - povedzme ze obcasny spisovatel so zaciatkami este v skolskych laviciach, kedy som pocas vyucovacich hodin pisal najprv basnicky na vsetkych profesorov, neskor aj poviedky :-). V pokrocilom veku som pisaval poviedky (uz o inom), povacsine zo zivota a ako postupne prisli deti, tak som sa vratil ku svojim oblubenym rozpravkam. Kazdy vecer som detom pred spanim nejaku vymyslel az sme si vytvorili svoj vlastny svet s rozpravkovymi postavickami a ich pribehmi. Po dlhsom case tvorivej absencie som to dal "na papier" a doteraz z toho dielka (100 stran) citavam detom. Mam naozaj rad rozpravky a svet fantazie, kde nie su ziadne hranice (iba tie, ktore si sam vytvorim) a vsetko je mozne. Kolko detskych zasnenych oci pri pocuvani takychto pribehov - tolko rozpravkovych svetov v nich.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: