IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 105, Komentáre 5

 

Kapitola Dvanásta


 


 


   Podskočila som ako decko, keď sme prechádzali bránou do Disneylandu. Zakvačila som o Mikovo plece, ktorý nebol päťkrát nadšený, že som ho tu silou-mocou donútila ísť. On by radšej niekde vylehoval na izbe, pozeral Netflix a napchával sa čerstvo upečenými čokoládovými croissantmi, ktoré z pekárne oproti rozvoniavali na celú ulicu.


   Schmatla som mapu areála a rozvrh živých vystúpení a namierili si to ku zámku šípkovej ruženky. Mikovi som kúpila veľkú čokoládovú zmrzlinu, aby nefrfla a sebe som si dopriala pistáciovú. Bola to kvalitka, stála predsa päť eur. Nájsť fakt dobrú pistáciovú zmrzlinu, ktorá nevidela oriešky len z diaľky bolo umením.


   Vošli sme do malého amerického mestečka zariadenom v dvadsiatom storočí a po hlavnej ceste sa zviezli starožltým Mercerom. Bolo to kúzelné. Mike sa celý čas mračil, gúľal očami a hulákal mi do uší prednášky z minuloročnej sociológie ako disneyziáciaovládla svet a ako všetko je tu nereálne.


   Pokrčila som plecami a ignorovala jeho poznámky. Jedným uchom dnu, druhým von. Stratégia, bez ktorej by som asi náš výlet nez ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: