IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 105, Komentáre 5

 

Kapitola Jedenásta


 


 


    Ráno som bola taká ubolená zo včerajšieho výstupu na Eiffelovku, že aj zdvihnutie prsta mi vysielalo bolesť do mozgu. Mike mi hodil vankúš do tváre a zaliezol do kúpeľne dať si studenú sprchu, pred tým šialenstvom, čo nás o pár hodín čaká. Mama mi ako najatá vyzváňala už od pol siedmej, aby som nezaspala. Kto dáva módne šou tak skoro ráno? 


    Elisè Sabielštartovala na móle o desať tridsať. Pred ňou sa ukáže ďalšia známa značka, ktorej šaty som si navliekala cez hlavu, keď polomokrý Mike vychádzal z kúpeľne. Odtiahla som od neho zrak a poprosila ho, aby mi pomohol vhupnúť do béžových košeľových šiat s červenými a čiernymi pásikmi rôznych šírok. Obviazala som si čierny kožený opasok okolo pása a hodila Mikovi košeľu tej istej značky, akej som mala ja šaty.


    Aby som reprezentovala rodinnú značku, prehodila som si cez plecia čiernu koženú bundu so zlatými aplikáciami a vyšívaným Elisè Sabielvo vnútri. Niekedy som si pripadala ako chodiaca reklama grátis. Okolo krku som si obviazala bordovú šatku, ktorá outfitu dodávala šmrnc a nohy som horko-ťažko ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: