IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 105, Komentáre 5

 

Kapitola Ôsma


 


 


   Klikla som na Spotify, pretože iba jedna pieseň ma vždy ukľudní. Sweet but Psycho od Avy Max. Moje mladšie sestry ju zbožňovali. Hlavne Elsa, ktorá práve oslávila štvrté narodeniny a roztomilo pobehovala po obývačke, keď sme púšťali soundtrack od menovanej speváčky. Hádzala miniatúrnymi hnedými copíkmi na hlave, za ktoré si vyslúžila prezývku Booa krútila sa s fialovým jednorožcom v náručí  ovešaná náhrdelníkmi, ktoré mi ukradla zo šatníka. Chcela som ju za to prizabiť, hlavne keď jej na krku trónil diamantový náhrdelník z ružového zlata, ktorý mi otec kúpil na osemnástku.


   Pozrela som vonku do upršaného poobedia, poďakovala vodičovi autobusu za cestu a namierila do Starbucksu na schôdzku s Filipom.


   Bola som nervózna.


   Veľmi.


   Nevedela som ako to dopadne a Maja bola nahovno informátorka, pretože nič nezistila. 


   Bola som pred dverami, keď sa pri mne objavil Filip s polomokrými vlasmi a udýchaný. Behal. Obdaroval ma úsmevom, tichým Ahoja ako pravý džentleman mi otvoril dvere. On si objednal espresso, ja karamelové odtučnené caffe latté s ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: