IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 59, Komentáre 5

 

Kapitola Pätnásta


 


  Na záver, súhlasím s Baumannom. Napriek tomu, že máme dostatočné množstvo dôkazov, je priam nemožné ukázať prstom, kto bol zodpovedný za Prvú svetovú vojnu. Predpokladám, že každá krajina bola do nejakej miery vinná za udalosti, ktoré viedli k prepuknutiu vojny medzinárodných rozmerov. Okrem toho, musíme sa individuálne pozrieť na jednotlivcov, a taktiež zobrať do úvahy aj vonkajšie faktory – spoločenské, ekonomické, politické, ktoré ich ovplyvnili. Na to, aby sme porozumeli, prečo ľudia v roku 1914 konali tak ako konali, musíme pochopiť hodnoty, ktoré v tom čase prevažovali v spoločnosti. A ich aplikovaním na činy, prehodnotiť, či sa dalo zabrániť Prvej svetovej vojne, ktorá otriasla celým svetom. 


   Spokojne som uložila svoju prácu a ihneď ju nahrala na školský web. Schmatla som bordovú fixku a vyškrtla poslednú vec, ktorá mi nedávala spávať. Tých vecí bolo viacej, ale túto som musela mať vyriešenú pred našou zajtrajšou plavbou. Pustila som si playlist na Spotify a popri balení vecí som sa vrtela do rytmu. Strašne som sa tešila na leňošenie, nič nerobenie a celkový od ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: