IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 189, Komentáre 5

 

Kapitola Štyridsiata Druhá


 


    Jediná vec, ktorá ma dokázala rozveseliť a zamestnať po tom, čo sme došli z chaty bolo hranie sa s pánom Winstonom. Nevidela som pár dní a už rástol ako z vody. Videla som, že Anya sa o neho vzorne starala, keďže sa začal guľatieť a pri nahánaní lopty sa chudáčik i zadýchal.


   „Kto je môj naobľúbenejší chlapec? Áno, ty." Po hodine šantenia som si unavene ľahla na posteľ a psíka privinula k hrudi. Bol to dokonalý nový člen rodiny. Lenivé, chrapkajúce stvorenie, večne nenažraté, ktoré neustále spí. 


    Dokonalý Herczeg Sabiel.


    Vylovila som fotoaparát, ktorý vypľúval fotografie na počkanie a cvakla malilinkaté stvorenie, ktoré sladko zaspalo na čierno-bielej prikrývke s hviezdicami rôznych veľkostí.


    Pofúkala som vysunutú fotku a čiernym klipom ju zavesila na špagátik zavesený nad posteľou. Čiernou fixkou som pod fotografiu napísala: Pán Winston Herczeg Sabiel. Pripla som ho medzi vyškierajúcou Elsou, ktorá bola ovešená mojimi náhrdelníkmi a Mikom, ktorý špúlil do objektívu pery. 


    Poobede som sa rozhodla vyvetrať si hlavu a trochu odreagovať s ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: