IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 105, Komentáre 5

 

Kapitola Tridsiata Druhá


 


    Vykotúľala som sa spod prikrývky, nasadila mäkkučké papuče, obmotala sa županom, pretože bola strašná kosa a po špičkách som odpochodovala do kúpelne. Napustila som vaňu, vhodila za hrsť soli z Mŕtveho mora a rozsypala lupene bielych ruží, ktoré boli v miske položené na stolíku. Anyu, našu komornú, som prosila pred mojím príchodom, aby mi ich prichystala. 


    Zviazala som si vlasy do drdola, zastavila prítok vody a ponorila sa do vriacej vody. Para mi otvárala póry a ja som len slastne zamraučala. Život nemohol byť už viac lepší. Na tvári mi ešte stále trónil lišiacky úsmev zo včerajšieho dňa. Moje víťazstvo som si užívala. 


   Avšak, ešte stále mi moje otázky ohľadom Mika nedali spávať. Buď som mohla ignorovať všetko, čudné pohľady, jeho správanie alebo by som sa ho na to mohla priamo spýtať. Bez servítky. Spýtať sa, čo ma už dlhšiu dobu svrbelo na jazyku.


    Lenže, ako som sa poznala. Eleanor síce môže zvádzať boje s pijavicami, tváriť sa ako nebojácna bojovníčka, ale vo vnútri je to len zaguľatené, slabé a zbabelé dievča, ktoré sa spolieha na rodičov, aby ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: