IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 58, Komentáre 5

 

Kapitola Štrnásta


 


 


   „Už to došlo!" zapišťala mi Maja na druhý deň do ucha a ja som sa musela odtiahnuť od mobila, inak by som ohluchla.


   „Čo došlo?" zodvihla som nechápavo obočie, naslinila prst a snažila sa zotrieť telový fľak od mejkapu, ktorý ležal na bielom písacom stole.


   „No však vieš . . ." Stíšila hlas a ležérne prehodila: „tráva."


   „Dnes u vás?" zaškerila som sa do zrkadla a prehodila dlhý prameň cyklaménových vlasov za ucho. Sadla som si na posteľ vedľa a hodila sa na chrbát. Obtáčala som si prameň vlasov okolo prsta a zadívala sa na biely strop. Periférne som zahliadla svietiace miniatúrne ružové lampióniky, ktoré viseli nad posteľou. Zabodla som si do nich čokoládové oči a počúvala Majine inštrukcie.


   „O ôsmej." Počula som ako chrúmala nejakú tyčinku a pritom lahodne zamľaskala.


   „Budeme tam." Skončila som hovor, napísala Mikovi, aby si nerobil plány na večer a vytiahla vysávač z kuchyne, pretože sa mi prach už vyše týždňa váľal po podlahe. Kýchala som ako somár, a keď spoza mrakov predsa len vykuklo slnko, trblietky prachu mi veselo tancovali po ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: