IKARIKAR http://www.ikar.sk

Karamelová manželka (Čepča)2.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 146, Komentáre 0

 

Karamelová manželka
 
1.kapitola
 
Príbeh dvoch rozdielnych životov a svetov sa začal pred niekoľkými týždňami pre Gerarda, keď vycestoval za novými fotografiami do Bangladéša a pre mladé dievča pred niekoľkými rokmi, keď zahynulo všetko, v čo niekedy verila a jej život sa stal večnou tmou.
Gerard bol skvelý fotograf, ktorý už osem rokov pracoval pre cestopisný časopis, rozoberajúci najmä novodobé vojnové konflikty, ľudské práva ale tiež neobjavené turistické ciele. Mal tridsať rokov, polodlhé, strapaté, tvrdé čierne vlasy, bol plecnatej, mužnej postavy. Jeho tmavá koža spálená slnkom a hrubé lýtka na nohách prezrádzali jeho schodenosť svetom. Za posledných  osem rokov, ktoré skoro celé strávil na najrôznejších miestach planéty mimo svojej domoviny, sa stal uznávaným fotografom, dobrodruhom, umelcom. Našetril dosť peňazí, navyše už nebolo takmer miesto, ktoré by neprešiel a ktoré by ho lákalo ešte natoľko, aby sa vzdal svojho čoraz väčšmi narastajúceho sna o živote v domovine. Akosi cítil, že by chcel odložiť batoh a niečo po sebe zanechať v inej, než obrázkovej...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Čepča

O mne

Vyštudovala som vysokú školu geodézie a pracujem v úplne inom odvetví. Milujem kroje, šijem historické kostýmy, maľujem, hrám na gajdy, a hlavne rada snívam..

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: