IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kaskata - Krajina vodopádov (Elizabeth Rita Karpaty)24.12.2011
 

3
 počet hodnotení: 8
prečítané 1777, Komentáre 13

 
Obsah
Obsah
 (2)   0. kapitola - Nečakaná návšteva(2)   1. kapitola - Útek(3)   2. kapitola - Nový domov(4)   3. kapitola - Kresba(5)   4. kapitola - Narodeniny(6)   5. kapitola - Prívesok(7) &n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lenka4.8.2015
 

Mila Rita...velmi ma zaujalo toto dielko...kazdy den som sa na neho tesila...ako to bude pokracovat...aj koniec sa mi velmi pacil...uz je nejaky cas od zverejnenia tak dufam ze to vyslo knizne...ja si to viem predstavit aj ako film...velmi sa mi paci...su tam nejake chybicky krasy ale nie som vobec profik takze nemam vobec co vytknut...

Karolína F.17.9.2014
 

Ahoj, Rita,
veľmi ma zaujal úvod, ktorý je pútavo písaný, akoby rukou sčítaného človeka. Ale prepáč, ja som sa v prvej kapitole zamotala. Inak je to dobré, ale budem kapitoly asi čítať po dňoch, možnože ich tak lepšie pochopím. Len tak ďalej v písaní :)

K. Pastorková27.4.2012
 

Milá elrita,rada by som sa ťa niečo opýtala a dúfam, že mi budeš ochotná odpovedať.
Ako si prosím ťa dokázala dať si nejaký obrázok ku predstavení svojho diela? Myslím keď si dáš žáner pre deti a mládež, tak ten obrázok. Vopred ďakujem.

soyka21.2.2012
 

Trochu som s tým zase pohla, ako som sľúbila. Často používaš svoj, svoja, tento, táto a ešte slovo však. Prejdi si to trochu. ak sa dostanem ďalej, ozvem sa.

Soyka17.2.2012
 

Ahoj Elrita, nemám veľa času na čítanie, lebo som v práci, ale snažím sa. Našla som pár \"asi chýb\".
-obidva hrnčeky, nie obidve
-ja sem patrím takisto ako moja rodina, tam máš prehodený slovosled
-na svoj vek od svojich vrstovníčok, myslím, že stačí len na svoj vek...
akonáhle bude viac času, prečítam si aj viac. Veď je to fantasy a to ma baví. Píšeš rozprávkovo, používaš veľa opisov - to je moja slabosť, ja opisy skoro nemám. Nemám Ti čo vytknúť. A ako sa Ti podarilo uverejniť reklamu na také viditeľné miesto? Ten banner. Zatiaľ len toľko.

elrita21.2.2012
 

ďakujem za upozornenia idem poopravovať :o) ...

elrita9.1.2012
 

budem vám veľmi vďačná za vaše pripomienky nie len k tomuto ale aj k ostatným dielam. Aby som vedela v čom mám ešte medzery a na čom treba popracovať....

Diazon Esteban31.12.2011
 

Píšeš presne, ako ja: V tom najlepšom prestaneš! :D

elrita4.1.2012
 

:o)

Diazon Esteban30.12.2011
 

Je to super. hlavne to dopíš celé, zaujíma ma, ako sa dostane do tej ríše a ako ju zachráni :D

Beatrix25.12.2011
 

Kritiku odo mňa neber tragicky, vždy sa snažím zakomponovať ju do komentára z jednoduchého dôvodu, že mňa osobne vždy istým spôsobom poteší viac, než jednoduché \"pekne\". =)
Okej, žiaden Rajmundo (trapas, mohla som si to poriadnejšie pozrieť =D).
A jasné, na mená si človek časom zvykne, aspoň väčšinou. Tak teda uvidíme, čo bude ďalej a ešte sa niekedy ozvem (pravdepodobne zase kriticky, ale jednoducho...neber si to v zlom =)).

Beatrix25.12.2011
 

Milá elrita, úvod s Tomom sa mi páčil, aj keď som celkom nepochopila, v akej dobe sa odohráva, keďže Tom očividne ručne píše knihu, ale to vlastne nie je podstatné. =) Len mi to tak nejak udrelo do očí.

Čo sa týka prvej kapitoly, tam je to horšie - je tam priveľa mien, ktoré čitateľovi nič nehovoria a navyše znejú ako z venezuelskej telenovely (najmä Rajmundo, bez neho by sa to možno ešte celkom dalo); najmä v prvom odseku sa to nimi riadne hmýri.

A možno (pravdepodobne) to je len tými menami, ale aj celkovo tá kapitola vyznie ako telenovela, hoci tam okrem mien nič \"telenovelovské\" nie je.
Takže ja osobne by som ti radila buď zmeniť mená, čo ale pravdepodobne nechceš, keď si ich raz vybrala, alebo ich aspoň nepredstaviť všetky na ploche 34 riadkov (áno, spočítala som ich a dúfam, že správne =D), ale radšej postupne počas príbehu (minimálne Rajmundo je úplne zbytočný v prvom odstavci...ale to meno by som ti skutočne radila zmeniť =)).

Toľko zatiaľ odo mňa, prídem sa pozrieť na pokračovanie a prajem ti veľa šťastia pri písaní. =)

elrita25.12.2011
 

Milá Beatrix,
som veľmi vďačná za tvoj komentár, aj keď je trošku kritický. Rajmundo ako si ho nazvala je v skutočnosti Rajmudn :o) a to, že je tam veľa mien, hlavne takých ťažkých na zapamätanie. Je to tým, že príbeh sa odohráva v dvoch krajinách a táto krajina (Kaskata) tak v nej sú vážne také iné mená .... dúfam, že ak ťa bude príbeh zaujímať ďalej, postupne si na nich zvykneš. V knihe sa totiž tieto jednotlivé osoby budu predstavovať postupne. A ak nakoniec povieš, že je to aj tak ťažké, tak sa to pokúsim nejako upraviť :o) ..... ešte raz ďakujem za reakciu :o)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Elizabeth Rita Karpaty

10986024.jpg
O mne

V prvom rade píšem pre radosť seba a svojich blízkych, no zároveň ako začínajúci spisovateľ, ktorý chce poznať svoje chyby a nedostatky, ponúkam svoje literárne pokusy aj vám. Prosím vás o komentár, nech viem, v čom sa mám ešte zlepšiť.

Ďakujem ;)


Knihy sú pre mňa veľkým bohatstvom, z ktorých môžem čerpať aj do vlastného života, to že sú príbehy v nich často vymyslené nie je dôležité, dôležité je posolstvo, ktoré chcel autor príbehom odovzdať.


Moje citáty:

Neexistuje taká bezcenná kniha, v ktorej by nebolo napísané aspoň niečo dobré. (Samuel Johnson)

V každej knihe sa skrýva posolstvo, ktoré môže človek nájsť a poučiť sa z neho.... (Rita :))

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: