IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden Trabant. (Alena Balážová Brošková)1.8.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 131, Komentáre 2

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alibaba5.8.2014
 

Vrelá vďaka za Váš postreh. Vaše hodnotenie je pre mňa obrovskou vzpruhou, keďže som sa písaniu v takejto podobe začala venovať pred niekoľkými mesiacmi. Bola to iba nástojčivá potreba napísať veselý, ľahký príbeh. Jeho hĺbka bola naozaj druhoradá a to ste veľmi správne aj odhadol. Takže keď si to zoberieme z môjho uhlu pohľadu ako človeka, ktorý okrem chuti písať a veselých zážitkov zo života nemá žiadne iné tromfy ani skúsenosti s literatúrou, dá sa hovoriť o úspechu a to ma nesmierne motivuje. Ďakujem ešte raz, poznať nezaujatý názor bolo pre mňa dôležité.
PS: Časy na prelome režimov môžu niekomu pripadať ako exotika – možno nie konkrétne v tomto príbehu, ale všeobecne. Dnes vieme viac o Malajzii a Tibete ako o tom, ako ľudia vtedy vnímali veci, aké mali hodnoty a predstavy o budúcnosti.:-)

alex4.8.2014
 

Z textu popisného rozprávania cítiť úprimnú snahu čo najvernejšie a najpodrobnejšie popísať prežité osobné zážitky z minulosti. Do jedného rozprávania sú spojené dva námety (predavačka vo Viedni a trampoty s trabantom). Časove to pre rozprávača možno naväzuje ale námetovo to veľa spoločného nemá. Miestami je text prikrášlený humorne znejúcimi prirovnaniami, ale to by nemalo byť všetko, čo chce ponúknuť pisateľ svojmu čitateľovi.
Treba si pri tvorbe takýchto rozprávaní dávať pozor (brať do úvahy), že nie všetko, čo bolo pre mňa zvláštnym zážitkom (lebo som to zažil na vlastnej koži), musí byť zaujímavé aj pre potencionálneho čitateľa.
Nič v zlom, ale namiesto podrobného popisovania v rozprávaní ešte niečo chýba, možno niečo viac a hlbšie o ľuďoch, ktorí v ňom vystupujú. O prostredí a životných okolnostiach, ktoré rozprávanie má dokresliť.
Podrobný popis tiež treba vedieť napísať (to oceňujem), ale myslím si, že viacej sa hodí pre nejaké cestopisy z cudzích exotických krajín, kde je pre našinca takmer všetko zaujímavé.

Prajem veľa zdaru do ďalšieho literárneho snaženia. Nech Vám to prináša len radosť a potešenie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alena Balážová Brošková

O mne

Som stará duša s mladým duchom a veľkou chuťou písať. Radím sa medzi mladých autorov hoci na verejnosť idem so svojimi dielami až teraz, po päťdesiatke. Moje príbehy sú ľahko stráviteľné no výživné, okorenené humorom a mnohé z nich sa odohrávajú v časoch o ktorých dnešní mladí autori vedia len z počutia a to im - podľa mňa, pridáva na príťažlivosti. Alebo práve naopak? To posúďte vy.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: