IKARIKAR http://www.ikar.sk

Kde je tá šťastná hviezda? (Janette Hricková)16.2.2014
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 253, Komentáre 2

 
Kde je tá šťastná hviezda
  „ Kde je tá šťastná hviezda ? “
 
...Dievča a chlapec...
Ešte nemala ani len 18 rokov, on niečo cez 20...
.. stretli sa na diskotéke.Zaľúbili sa a začali sa stretávať častejšie.Po niekoľkých
mesiacoch však prišiel deň,keď „on“ odchádzal za prácou do cudziny s vidinou lepšieho zárobku , nevedno , na ako dlho. Po polročnom odlúčení sa znova
stretli a už boli stále spolu.O niekoľko týždňov však nastal „malý“ problém:
dievča otehotnelo...“On“ to prijal veľmi ťažko,no bola svadba.A potom aj dieťa.
Obaja boli veľmi mladí,no dali sa na cestu rodičovstva. I keď malo dievča radosť zo svojho synčeka,prišli hádky a aj fyzické útoky zo strany manžela.
Sen tohto dievčaťa o krásnej a šťastnej rodine sa razom rozplynul...
Nasledovali čoraz častejšie návštevy lekárov,telefonáty na políciu,a napokon aj sťahovanie sa späť k rodičom.Po nejakom čase odlúčenia sa dievča,vlastne už žena a matka,vrátila po neúnavných prosbách k svojmu manželovi,dúfajúc,že sa zmení k lepšiemu,no zakrátko zistila,že to boli len...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

NL19.2.2014
 

Ahoj Janett, Dark má pravdu, zvolené písmo nie je príjemné na čítanie. Aj napriek tomu som sa nejako prelúskala celým textom.
Z pohľadu literárneho: Text by som prirovnala k čitateľskému denníku knihy, ktorá ešte nebola napísaná. Nejedná sa o poviedku.
Z pohľadu ľudského: Potrebovala si sa vyrozprávať, len toto miesto asi nie je najvhodnejšie. Tvoj príbeh je veľký, príliš veľký na poviedku. Vystačil by minimálne na jednu knihu a možno aj celú trilógiu. Ak o tom potrebuješ písať, potom píš poriadne – začni prvou kapitolou, vymysli dej, oživ postavy, daj im mená a priestor rozprávať sa, hádať, kričať, plakať, dúfať, premýšľať.. Držím ti palce, aby ťa všetko zlé zďaleka obchádzalo a veľa toho obyčajného i neobyčajného ľudského šťastia.

DARK19.2.2014
 

Janette, zmeň písmo a za interpunkciou nechávaj medzeru, inak si nik neprečíta ani prvých pár viet - toto písmo namáha oči a odpútava pozornosť od toho, čo chce autor vyjadriť. Číslovky sa vypisujú. Pravdepodobne má text oveľa viac nedostatkov, ale naozaj som nedokázala prečítať viac ako pár riadkov, takže ťa na ne nemôžem upozorniť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Janette Hricková

O mne

Mám za sebou dosť náročný osud a moje úvahy o živote a jeho spravodlivosti ma akosi nútia písať...a nielen to...zaujímam sa aj o psychológiu ludstva a fascinujú ma knihy s ezoterickou tematikou...rada maľujem Disneyovky mojim deťom po stenách do ludských rozmerov z malého obrázočku a chodím popri tom do práce. Manžela mám chorého na srdce a aj napriek tomu chodí do práce,aby sme prežili...Inak som úplne pohodová ženská,ktorá nemá čas oddychovať,lebo stále niečo musí robiť...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: