IKARIKAR http://www.ikar.sk

Keď bocian nelieta (Nikola Mičová)15.2.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 171, Komentáre 4

 
Keď bocian nelieta , 1 Kapitola
    Úhaňame veľkým strieborným autom diaľnicou do nemocnice. O necelé dve hodiny máme prvé stretnutie na klinike asistovanej reprodukcie. V srdci cítim obrovskú nádej, túžbu, ale aj obavy a strach. Z  auta sledujem krásnu scenériu topiaceho sa snehu. Na vrcholkoch hôr ostré lúče slnka oznamujú príchod jari, nového začiatku života. Vtáky radostne štebocú. O chvíľku postavia svoje hniezda, kde odchovajú svoje mláďatká. Ticho im závidím a rozmýšľam, či aj ja tento rok privediem na svet svoje vlastné ,,mláďatko,, moje vytúžené bábätko...
       ,, Matka má dve dlane, dve detské ruky patria na ne,,
          ,, Matka má dve ruky, dva záchytné detské body.,,
     Cestou rozmýšľam prečo a ako sme sa práve my ocitli v takejto nepríjemnej situácií. Desať rokov som paradoxne užívala lieky pre ochranu pred tehotenstvom a teraz by som za tehotenstvo dala čokoľvek na svete.
    Budeme platiť za naše smelé, nástojčivé plány... Najskôr dokončiť vysokú školu, potom postaviť malý útulný  dom, vybudovať si kariéru a následne do idylky priviesť na svet d...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga18.2.2016
 

Forma písania nie je zlá, ale nedá sa to zaradiť medzi romány, ani medzi poviedky. Je to typická úvaha, ktorá sa vkladá do deja, ako zmýšľanie, rozpoloženie niektorého z aktérov príbehu. Román by sa mal začať trocha ináč. A potom postupne by sa mal čitateľ pripraviť na trápenie hlavnej hrdinky.
Námet by som hodnotila pozitívne, ale zmeniť začiatok, bolo by treba uviesť do deja iným spôsobom. A potom by sa tam dala vložiť táto úvaha.
Ja by som ešte porozmýšľala nad úvodom. Navodila by som atmosféru. Možno by som tam dala nervozitu hlavnej hrdinky, jej trápenie. Potom by som pristúpila k zváženiu možnosti umelého oplodnenia. Rozhovory s partnerom, rodinou, viac dramatizácie. Toto je také pokojné. Je tam cítiť, ako by rezignáciu, zmierenie sa s osudom. Nie je tam žiaden názor partnera, ako to vníma on. A to je chyba. Lebo muži majú iné názory na tú istú vec. Ich zmýšľanie je iné.
Ako som písala dobrý námet, zlý začiatok. Ale dalo by sa to trocha spracovať. Potom by to mohla byť bomba, ktorá by dosť zaujímala hlavne ženy.

Nikola Mičová28.2.2016
 

Dakujem za pripomienky, urcite niektore zapracujem do diela, ako rozhovory s manzelom, rodinou. S uvodom mam problem lebo kazdy sa k uo dostal inak a ja mam zaujem venovat sa uz priebehu, ale pokusim sa nieco upravit. Dakujem

v dobrom18.2.2016
 

toto sa hodí skôr na blog ako na literárnu stránku

Nikola Mičová28.2.2016
 

Dakujem za nazor, ale nemyslim si to.Dielo bude rozsiahle, ma umelecké prvky a je inšpirované skutočnosťou, nie je to 100% pravda. Je to tabuizovaná téma a rada by som, keby knižka neskôr pomohla ženám s rovnakým osudom. Ďakujem za váš názor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nikola Mičová

O mne

Mladá emancipovaná žena skúšaná životom, ktorá rada žije a zúročí svoje skúsenosti.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: